Poniedziałek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4631
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dobro powraca

Poniedziałek, 21 sierpnia 2023, 12:24
Aktualizacja: 13:24
Autor: red
Wałbrzych: Dobro powraca
Fot. KMP Wałbrzych
Wczoraj w godzinach popołudniowych nie tylko mieszkańcy Nowego Miasta, ale całego Wałbrzycha, odwiedzili skwer przy ul. Psie Pole, który znajduje się tuż przed siedzibą Komisariatu Policji II w Wałbrzychu. W ten upalny dzień z inicjatywy dzielnicowej sierż. Magdaleny Ignaszak zorganizowany został festyn charytatywny na rzecz Igora Tyszkowskiego – młodego mieszkańca tej dzielnicy, który kilka tygodniu temu miał poważny wypadek podczas jazdy na rowerze.

Podczas festynu oprócz mnóstwa atrakcji przygotowanych dla najmłodszych, można było również z bliska zobaczyć radiowozy policyjne, a także sprzęt służbowy wykorzystywany przez funkcjonariuszy do różnego rodzaju zabezpieczeń. Nie zabrakło konkursów z nagrodami. Były dmuchańce, bańki mydlane, malowanie twarzy, młodzieżowe tatuaże oraz policyjna maskotka Komisarza Lwa. Każdy mógł skosztować waty cukrowej oraz domowych wypieków.

Oczywiście pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia sierż. Magdalena Ignaszak o wsparcie poprosiła także przedstawicieli innych służb mundurowych, instytucji, a także wałbrzyskich radnych. Do akcji włączyli się także sami mieszkańcy dzielnicy. Duże zaangażowanie lokalnej społeczności pozwoliło na zorganizowanie przejazdów motocyklem i pokazów sztuk walki. Chętni mieli okazję zaśpiewać oraz zatańczyć z animatorami. Każdy mógł zobaczyć od wewnątrz karetkę pogotowia, samochód ratowniczo-gaśniczy Straży Pożarnej, a także radiowóz Straży Miejskiej. Na miejscu również pojawił się Inspektor Kruk.

W festynie charytatywnym udział wziął także sam Komendant Komisariatu Policji II w Wałbrzychu podinsp. Rafał Walus, który podziękował wszystkim zaangażowanym w niesienie tak ważnej w tych czasach bezinteresownej pomocy. Pogratulował także samej sierż. Magdalenie Ignaszak pomysłu i dopięcia wszystkiego na tzw. ostatni guzik.

Twoja reakcja na artykuł?

12
63%
Cieszy
5
26%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group