Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2270
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Docenieni za osiągnięcia artystyczne i kulturalne

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Środa, 2 grudnia 2015, 16:10
Autor: red
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
Za nami uroczyste wręczenie nagród Starosty Wałbrzyskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2015 roku.

2 grudnia o godz. 9.00 zostały wręczone przez Starostę Wałbrzyskiego Jacka Cichurę w obecności członka Zarządu Mirosława Potapowicza oraz wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Wałbrzyskiego Stanisława Janora - nagrody za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2015 roku.

Przyznano tytuły w dwóch kategoriach:

Indywidualnej – laureatem tej nagrody jest Witold Kozakowski z Jedliny-Zdroju. Muzyk, pedagog, publicysta, dziennikarz, animator i organizator przedsięwzięć kulturalnych. Prowadzi także regularną działalność pedagogiczną, której efektem są nagrody i wyróżnienia zdobywane przez uczniów na konkursach gitarowych.

Laureaci zbiorowej nagrody:

- Góralska Kapela „Janicki” - powstała w 1999 roku i tworzy ją rodzina Janików z Borówna. W 2003 roku do kapeli dołączył prawie 30 osobowy zespół “Janicki” utworzony na bazie chóru Te Deum z Czarnego Boru. Prezentują folklor góralski szerokiego Podhala: zwyczaje, stroje, gawędy i gwarę, specyficzny humor góralski, muzykę i taniec. Kapela jest laureatem wielu nagród artystycznych na Dolnym Śląsku i w Polsce. Koncertuje na terenie kraju i poza jego granicami.

- Zespół Ludowy „Grzędowianki” - 08.03.1987 r. przy Kole Gospodyń Wiejskich w Grzędach powstał Zespół Ludowy „Grzędowianki”, którego założycielką i kierowniczką była Janina Łaciak. Zespół liczy 14 kobiet, których wspólnym zainteresowaniem jest muzyka ludowa. Występują na wszystkich imprezach cyklicznych, przeglądach piosenek ludowych i festiwalach międzynarodowych. W czerwcu 2012 roku Zespół „Grzędowianki” obchodził 25-lecie istnienia.

- Zespół Ludowy „Radość” z Witkowa - Zespół „Radość" z Witkowa powstał w 2012 dzięki zaangażowaniu członków lokalnego Klubu Seniora. Uzdolnieni muzycznie członkowie Zespołu Ludowego „Radość" śpiewają tradycyjne pieśni, piosenki i przyśpiewki, zaczerpnięte z bogatego repertuaru zasłyszanego od naszych babć i mam. Bierze również udział w imprezach organizowanych przez Gminę Czarny Bór i gminy ościenne.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~magdalena 2-12-2015 19:55
Nagrodzono wioche !!!!!!! Pan Kozakowski jako rodzynek wśród tej tandety i amatorstwa.
~ 3-12-2015 19:01
Ewka "Magdalenka" to zrób coś to też dostaniesz!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group