Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 4475
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca/Jedlina-Zdrój/Walim: Dofinansowanie dla naszych gmin

Wtorek, 7 marca 2023, 13:46
Aktualizacja: 13:47
Autor: red
REGION, Głuszyca/Jedlina-Zdrój/Walim: Dofinansowanie dla naszych gmin
Fot. UMWD
Dziś w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo Sowiogórskie” podpisano z gminami umowy, dzięki którym otrzymają one dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W spotkaniu uczestniczył Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko.
- Na Dolnym Śląsku realizowanych jest wiele dużych i ważnych inwestycji ale nie zapominamy też o tych nieco mniejszych, które również są oczekiwane przez mieszkańców i poprawiają komfort życia w województwie – mówi wicemarszałek Grzegorz Macko.

Umowy na dofinansowanie w ramach PROW podpisali dziś przedstawiciele gmin Walim, Jedlina – Zdrój i Głuszyca. Dofinansowane inwestycje to budowa placu zabaw w Jugowicach, rewitalizacja przestrzeni publicznej przy ul. Piastowskiej 16 w Jedlinie Zdroju oraz II etap modernizacji boiska sportowego w Głuszycy obejmujący m.in. Instalacje oświetlenia. Wszystkie samorządy otrzymały jednakowe dofinansowanie w kwocie 140 tysięcy 879 złotych, a inwestycje będą zakończone jeszcze w tym roku.

- Dziękuje za współpracę włodarzom gmin, które otrzymały dotacje jak również LGD „Partnerstwo Sowiogórskie”, które sprawnie przeprowadziło proces naboru wniosków, dzięki czemu dziś cieszymy się z podpisania umów na dofinansowania – podsumowuje wicemarszałek Grzegorz Macko.

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich jest elementem systemu polityki rozwoju kraju. Jego głównym celem jest poprawa konkurencyjności rolnictwa, zrównoważone zarządzanie zasobami naturalnymi i działania w dziedzinie klimatu oraz zrównoważony rozwój terytorialny obszarów wiejskich.

Twoja reakcja na artykuł?

11
37%
Cieszy
5
17%
Hahaha
2
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
11
37%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group