Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 5366
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Dokumenty są im niepotrzebne

Wtorek, 26 stycznia 2021, 6:46
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Dokumenty są im niepotrzebne
Fot. KMP Wałbrzych
W weekend wałbrzyscy policjanci zatrzymali trzech kierujących, którzy wsiedli „za kółko” pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami, bądź nie zastosowali się do zakazów sądowych.

22 stycznia przed godziną 11:00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Staszica w Boguszowie-Gorcach 52-letniego mieszkańca Kamiennej Góry, który kierował samochodem osobowym pomimo wydanej przez Starostę Kamiennogórskiego decyzji o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów. W niedzielę natomiast – po godzinie 20:00 – w Wałbrzychu na ul. Kaszubskiej policjanci drogówki sprawdzili wymagane uprawnienia u 32-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym jechał nim pomimo orzeczonego w październiku 2020 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakazu kierowania pojazdami. Wczoraj przed godziną pierwszą w nocy funkcjonariusze prewencji pierwszego komisariatu zatrzymali jeszcze 28-latka jadącego ul. Różewicza w Wałbrzychu. I ten wałbrzyszanin kierował samochodem osobowym pomimo orzeczonego, ale 2018 roku przez Sad Rejonowy w Wałbrzychu, zakazu kierowania pojazdami.

Informujemy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku popełnienia tego drugiego przestępstwa sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Oczywiście kierujących czekają także wysokie grzywny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
33%
Hahaha
2
67%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group