Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5138
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Dolnośląski Ład – co konkretnie przyniesie?

Niedziela, 30 stycznia 2022, 11:08
Autor: opr. PAW
Wałbrzych/REGION: Dolnośląski Ład – co konkretnie przyniesie?
Fot. GDDKiA
Wczoraj pisaliśmy o założeniach Dolnośląskiego Ładu dotyczących poprawienia komunikacji między Wałbrzychem a Wrocławiem, które ma pozwolić na dotarcie z jedno do drugiego miasta w 30 minut. Dziś przyglądamy się innym kluczowym inwestycjom, które mają zostać zrealizowane na naszym terenie w ramach Dolnośląskiego Ładu.

W kwestii budowy obwodnicy miast dolnośląskich mowa jest o wybudowaniu obwodnicy Boguszowa-Gorc, które to zadanie skieruje ruch tranzytowy poza obszar miejski zabudowy, a co ma bezpośrednio wpłynąć na poprawę jakości życia mieszkańców.

Innym ważnym drogowym zadaniem jest dokończenie budowy drogi ekspresowej S3 (Bolków-Lubawka). Po zakończeniu trwającej obecnie inwestycji, w pasmie gór wałbrzyskich i kaczawskich powstanie m.in. dwujezdniowa droga z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, z miejscami obsługi podróżnych i 10 obiektów inżynieryjnych, w tym 2 tunele drogowe.

Dla mieszkańców Wałbrzycha niezwykle ważnym aspektem jest budowa drogowego łącznika z Wałbrzycha do drogi ekspresowej S3. Budowa trasy łączącej Aglomerację Wałbrzyską z południowym odcinkiem drogi ekspresowej S3 przy węźle w Bolkowie zdecydowanie zwiększy komunikacyjną dostępność tej Aglomeracji. Istniejące obecnie najkrótsze połączenie jest niefunkcjonalne i niebezpieczne z puntu widzenia zarówno kierowców jak i mieszkańców regionu. Budowa nowego łącznika otworzy także możliwości inwestycyjne wobec dużych obszarów w północnej części Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz wydatnie skróci połączenie z istotnym centrum przemysłowym regionu - Legnicko-Głogowskim Obszarem Miedziowym.

Twoja reakcja na artykuł?

11
55%
Cieszy
5
25%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group