Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 4463
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Dom jak z klocków LEGO

Sobota, 17 lutego 2024, 6:37
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Dom jak z klocków LEGO
Fot. Miasto Kamienna Góra
Nowy budynek komunalny przy ul. Ściegiennego w Kamiennej Górze będzie miał niezwykłą konstrukcję. Moduły mieszkalne zostaną zmontowane w ciągu trzech dni i nocy.

Na miejskiej działce powstaje nowoczesny, energooszczędny dom z 24 mieszkaniami komunalnymi. Takiej inwestycji nie było w Kamiennej Górze od 30 lat. Ekipa budowlana szaluje i wylewa teraz pierwszą kondygnację, która pomieści 10 garaży. Na tej żelbetowej konstrukcji zostaną ustawione moduły mieszkalne. Przyjadą one do Kamiennej Góry w marcu i zostaną zmontowane w ciągu trzech dni i nocy. Są to gotowe pokoje, kuchnie i łazienki z kafelkami, oknami, drzwiami i gładziami na ścianach. Budowlańcy będą musieli ustawić te wielkie klocki i połączyć w całość.

- Koszt budowy to 11,8 mln zł, ale miasto zapłaci za niego jedynie ok. 200 tys. zł, bo w ogromnej części finansują go zdobyte przeze mnie dotacje z Banku Gospodarstwa Krajowego - mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Dom będzie miał prawie 1600 metrów kw. powierzchni użytkowej, wysokie na 9 metrów trzy kondygnacje naziemne i jedną podziemną. Zaplanowano w nim ogrzewanie z zastosowaniem pomp ciepła. Na dachu pojawią się panele fotowoltaiczne, które będą zapewniały prąd do zasilania urządzeń technicznych budynku oraz oświetlenia klatek schodowych. Dom będzie miał także podwyższony standard izolacji, wydatki na ogrzewanie nie powinny być więc wysokie.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group