Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 4698
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Dożynki i Święto Pieroga w Czarnym Borze

Poniedziałek, 1 września 2014, 11:01
Aktualizacja: Wtorek, 2 września 2014, 10:33
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Dożynki i Święto Pieroga w Czarnym Borze
Fot. PAW
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z powiatowych dożynek, jakie w tym roku odbyły się w Czarnym Borze.

Obchody Święta Plonów, zwanych potocznie Dożynkami, gromadzą nie tylko rolników bezpośrednio zaangażowanych w prace przy żniwach, ale także odbiorców płodów rolnych – mieszkańców polskich miast i miasteczek.

Gmina Czarny Bór wpisując się w wielowiekową tradycję oraz chcąc podziękować rolnikom za ich ciężką pracę po raz kolejny była organizatorem największych w powiecie wałbrzyskim - Gminnych Dożynek i najstarszego na Dolnym Śląsku - XI Święta Pieroga.

Imprezę poprzedziła uroczysta msza św. dziękczynna odprawiona przez Jego Ekscelencję Biskupa Legnickiego – ks. dr hab. Zbigniewa Kiernikowskiego. Następnie uczestnicy uroczystości w różnobarwnym korowodzie dożynkowych udali się na stadion sportowy.

Później nastąpiła ceremonia dzielenia chlebem, a po niej rywalizacja wieńców dożynkowych na szczeblu gminnym i powiatowym. W godzinach popołudniowych rozpoczął konkurs na Najsmaczniejsze Pierogi w ramach XI obchodów Święta Pieroga. Organizatorzy przygotowali, wzorem ubiegłego roku, Biesiadny Stół Pierogowy, na którym znalazlo się mnóstwo uformowanych pieczołowicie, napełnionych nadzieniem w rozmaitych konfiguracjach pierogów.

Nie zabrakło również występów zespołów ludowych ze świętokrzyskiego, Zagrodna oraz pokazów tańca i śpiewki góralskiej w wykonaniu Zespołu Góralskiego Janicki. Na późne popołudnie zaplanowano występ zespołu Cocons Club.

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group