Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 2229
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Drogi mamy średnie

Środa, 20 października 2010, 15:58
Aktualizacja: 19:31
Autor: Sven
Wałbrzych/REGION: Drogi mamy średnie
Starosta pochwalił się stanem dróg powiatowych
Fot. Sławomir Pawlik
Przy okazji konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej, Wojewoda Dolnośląski Rafał Jurkowlaniec i Sekretarz Stanu w MSWiA Tomasz Siemoniak zwiedzili w towarzystwie Starosty Powiatu Wałbrzyskiego Augustyna Skrętkowicza powiat wałbrzyski.

Goście sprawdzali, jak wydawane są środki z rezerwy budżetowej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Po wycieczce, na którą zabrał ich starosta Skrętkowicz, uznali, że bardzo dobrze. Minister Siemoniak stwierdził, że jest usatysfakcjonowany tym, co zobaczył. Jest również przekonany, że w przyszłości warto będzie przekazywać fundusze na remonty dróg w powiecie wałbrzyskim, ponieważ są dobrze wydawane.

Dowiedzieliśmy się także, że na tle całego kraju drogi powiatu wałbrzyskiego są średnie. Są oczywiście regiony, w których jest dużo lepiej, ale także dużo gorsze od naszego. Według oceny ministra Siemoniaka najgorzej jest na Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu.

W całej Polsce w gestii powiatów i gmin pozostaje 300 tysięcy kilometrów dróg. Z tego 280 tysięcy jest w złym stanie. Powiat wałbrzyski zarządza 217 kilometrami dróg na obszarze 8 gmin. W latach 2006 – 2009, z rezerwy budżetowej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych wyremontowano 25,367 kilometra dróg. Koszt inwestycji wyniósł prawie 8,5 miliona zł., z czego ponad 6,6 miliona stanowiły dotacje. W 2010 roku zakres prac obejmuje 6,125 km. O wartości 2,2 miliona zł. Dotacja wynosi prawie 1,7 miliona zł.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group