Czytających: 6456

Boguszów-Gorce/Kraj: Dwa brązowe medale Herosek

Wtorek, 14 listopada 2023, 10:20
Aktualizacja: 10:37
W dniach 10–11 listopada Klub Sportowy Bloczek Team Pelplin był organizatorem XII Mistrzostw Polski Młodziczek (U14) w zapasach kobiet.

Mistrzowski sprawdzian możemy zaliczyć do udanych Heroski z Boguszowa-Gorc, które jeszcze nie są najstarszym rocznikiem w tej grupie wiekowej - wywalczyły w Pelplinie dwa brązowe medale i to w mocno i licznie obsadzonych kategoriach wagowych.

Zuzanna Wołowicz sięgnęła po brąz w wadze do 54 kg - mimo, że rozpoczęła turniej od porażki z Julitą Wawrzyńską (UKS Talent Białołęka) i przegrała tę walkę przy wysokim prowadzeniu - już wszystkie kolejne pojedynki zwyciężyła - kolejno z: Oliwą Król (Bloczek Team Pelplin), Michaliną Słowiańską (ZTA Zgierz), Mileną Skawińską (Olimpijczyk Radom) i w walce o medal pokonała Patrycję Cieloch (Cement-Gryf Chełm). Warto dodać, że w wadze Zuzanny złoty medal wywalczyła Julia Olek (Hardzi Jaroszowiec), którą nasza Heroska pokonała podczas niedawnych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek.

Magdalena Piaskowska - w swoim debiucie w Mistrzostwach Polski, jako najmłodszy rocznik - pokazała się z bardzo dobrej strony i wywalczyła brąz w wadze do 58 kg. Podobnie jak Zuzia - stoczyła w Pelplinie aż 5 pojedynków, z których tylko jeden przegrała. Rozpoczęła od szybkiej wygranej przez położenie na łopatki Wiktorii Wojdyło (Junior Dzierżoniów), w drugiej rundzie mimo zaskakującego początku musiała uznać wyższość późniejszej złotej medalistce - już utytułowanej i dwa lata starszej Mirosławie Diachynie (Feniks Pesta Stargard), w trzecim boju pokonała również dwa lata starszą zawodniczkę KS Tytani Giżycko - Malwinę Asanowicz, w czwartej walce Gabrielę Kurkus (WLKS Siedlce) i w pojedynku o brązowy medal po bardzo zaciętej walce zwyciężyła inną zawodniczkę WLKS Siedlce - Maję Burgs.

Dobrze zaprezentowała się również Andżelika Toll, która zajęła wysokie 5. miejsce przegrywając walkę o brązowy medal w wadze do 54 kg. "Dżesia", która trenuje najkrócej z całej ekipy naszych młodziczek - stoczyła w Pelplinie również 5 pojedynków - trzy razy zwyciężała i dwa razy schodziła pokonana, ale na tej imprezie pokazała, że robi systematyczne postępy!

Dwa zwycięstwa i dwie porażki zanotowała w kategorii wagowej do 62 kg Miriam Błaszkowska, która ostatecznie uplasowała się na 7. miejscu.