Wałbrzych: Dwa zwycięstwa juniorów

Wtorek, 21 kwietnia 2009, 10:46
Aktualizacja: 10:49
Autor: piasek
Udanie zaprezentowali się w ostatniej kolejce modzi piłkarze Górnika PWSZ, którzy rywalizują w Lidze Dolnośląskiej Juniorów. Oba zespoły „starsi” i młodsi” pokonali Strzeliniankę Strzelin. Ci pierwsi wygrali 3:2, drudzy 2:1.

U juniorów „starszych” bardzo dobre zawody rozegrał Jan Rytko, który potrzebował niespełna 10 minut, by zdobyć 3 gole. Klasyczny hat-trick w wykonaniu młodego napastnika Górnika zrobił wrażenie na rywalach, którzy po nieco ponad kwadransie gry przegrywali w Wałbrzychu 3:0. To ich jednak nie podłamało. W drugiej połowie ruszyli do ataku i za sprawą dwóch trafień Burtana (w 76 i 84 min) napędzili nieco strachu gospodarzom. Na wyrównanie strzelinianom nie pozwolili już podopieczni Mirosława Otoka.
Zacięty przebieg miało również spotkanie juniorów „młodszych” Górnika PWSZ ze Strzelinianką. Do przerwy było bez bramek. W 58 min rajd niemal przez pół boiska przeprowadził Dominik Radziemski, który najpierw minął kilku rywali, a następnie trafił do siatki przeciwników. W 70 min golkipera gospodarzy zaskoczył jeden z napastników przyjezdnych i było 1:1. Ostatnie słowo należało do Górników, którzy w 80 min (przypomnijmy, że „młodsi” grają 2x40 minut) zadali decydujące trafienie. Do piłki po rzucie rożnym doszedł Dominik Grzesiak i strzałem z woleja dał miejscowym zwycięstwo.
Oba wałbrzyskie zespoły, zarówno „starsi” jak i „młodsi” zajmują trzecie miejsca w swoich ligach.