Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 3103
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dwanaście nowych, hybrydowych pojazdów dla wałbrzyskiej policji

Wtorek, 18 października 2016, 16:40
Aktualizacja: Środa, 19 października 2016, 8:24
Autor: PAW
Wałbrzych: Dwanaście nowych, hybrydowych pojazdów dla wałbrzyskiej policji
Fot. PAW
Dziś wałbrzyscy policjanci zaprezentowali 12 nowych pojazdów hybrydowych, które otrzymali w ramach projektu pn. „Moje miasto Wałbrzych bezpieczne i ekologiczne” i który to projekt zwyciężył w ubiegłorocznym głosowaniu jako ogólnomiejski projekt Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego, zdobywając 10 452 głosy mieszkańców.

Dzięki temu zakupowi, opiewającemu na milion złotych, wałbrzyska Komenda Miejska Policji dysponuje teraz jednymi z najnowocześniejszych i ekologicznych pojazdów na taką skalę w całym kraju. 12 aut (10 nieoznakowanych i 2 oznakowane) firmy Toyota (Auris i Yaris) trafiło do wałbrzyskich funkcjonariuszy.
- Będziemy dzięki temu szybciej reagować na sygnały mieszkańców, będziemy bardziej widoczni na drogach i w okolicach szkół – zapewnia komendant Andrzej Basztura.

Prezydent Roman Szełemej nie kryje radości z takiego rozstrzygnięcia budżetu partycypacyjnego.
- Tysiące mieszkańców Wałbrzycha zadecydowało o takim wyborze – mówi Szełemej. - To ważna i wyjątkowa chwila. Nam zależy, żeby nasi policjanci pracowali w jak najlepszych warunkach i zależy nam na tym, by stale te warunki pracy ulepszać.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu Andrzej Łuczyszyn chwalił samą inicjatywę i współpracę policji z samorządem.
- Ludzie oddając tyle głosów na ten właśnie projekt udowodnili, że nam ufają, ale jednocześnie spoczywa teraz na nas duża odpowiedzialność i presja, byśmy tego zaufania nie zawiedli. Wałbrzych to chyba pierwsze miasto w Polsce, które tak mocno wsparło policję.

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group