Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 7872
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boguszów-Gorce: Dwójka do kadry

Wtorek, 7 marca 2023, 9:22
Aktualizacja: 9:24
Autor: PAW
Boguszów-Gorce: Dwójka do kadry
Fot. użyczone
Dwoje karateków z Uczniowskiego Klubu Karate OBI wystartowało w Mielcu w Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców.

W kwalifikacjach udział wzięło 239 najlepszych karateków z 43 klubów z całej Polski. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Stawili się na nim m.in aktualni Mistrzowie Polski i Europy w swoich kategoriach wiekowych i wagowych.

W każdej kategorii wiekowej i wagowej do zdobycia były tylko dwie kwalifikacje do Mistrzostw Europy. Młodzi mieszkańcy Boguszowa-Gorc Julia Obuchowska i Dominik Obuchowski reprezentowali Uczniowski Klub Karate Shinkyokushinkai OBI, w którym ćwiczą pod okiem swojego taty Sensei Tomasza Obuchowskiego. Julia w turnieju wystartowała w kategorii Kadet dziewczęta do 60 kg. Dominik wystartował w kategorii Młodzieżowiec mężczyźni do 75 kg. Oboje stanęli na 2. miejscach na podium, co dało im kwalifikacje na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w węgierskim Debreczynie w ostatni weekend czerwca. Tym samym oboje otrzymali powołanie do Kadry Polski.

Twoja reakcja na artykuł?

8
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group