Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4651
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dworzec Wałbrzych Miasto odzyskuje dawny blask

Środa, 2 listopada 2011, 14:14
Aktualizacja: Czwartek, 3 listopada 2011, 6:19
Autor: PAW
Wałbrzych: Dworzec Wałbrzych Miasto odzyskuje dawny blask
Fot. użyczone
Budowlańcy nie zwalniają tempa przy modernizacji dworca Wałbrzych Miasto. Tymczasem kolejarze szukają najemców, którzy otworzyliby dworcowe sklepiki i restaurację z kawiarnią.

Na placu budowy pracuje obecnie około osiemdziesięciu budowlańców we wszystkich częściach obiektu. Na zewnątrz trwają prace związane z renowacją elewacji. W najbliższym czasie po zatwierdzeniu ostatecznego odcienia kolorystyki przez konserwatora zabytków zostanie ona pomalowana. Dawny blask odzyskały schody i kolumny przy wejściu do budynku dworca od strony placu dworcowego. Budowlańcy są również bliscy zakończenia prac przy układaniu kostki przed dworcem.

Zmiany są widoczne również wewnątrz budynku. Kopuła holu została już pomalowana, a w najbliższym czasie budowlańcy zakończą prace związane z montażem żurawia wodnego, który stanie się elementem dekoracji holu świadczącym o wieku pary w historii kolei. W holu trwają też prace wykończeniowe na przykład układanie kafli na ścianach. W najbliższym czasie w holu dworca i na elewacji budowlańcy zamontują historyczne zegary, które zostały poddane gruntownej renowacji. Oprócz tego w holu dworca rozpocznie się układanie, specjalnie sprowadzonych z Niemiec, płytek podłogowych. W pozostałej części budynku trwa szereg prac wykończeniowych i prace tynkarskie.

W trakcie są również prace w pomieszczeniach komercyjnych, na których najem ogłoszono właśnie przetarg. Najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem jest restauracja połączoną z kawiarnią o łącznej powierzchni 429 mkw. W holu dworca poszukiwani są najemcy, którzy otworzą dworcowy salonik prasowy, kwiaciarnię, a także usługi z sektora finansowego, bądź biuro podróży. Na przyszłych najemców czekają też pomieszczenia zlokalizowane w przyziemiu dworca z wyjściem na plac dworcowy przeznaczone na handel i usługi.

Wartość modernizacji dworca Wałbrzych Miasto to nieco ponad 9 milionów złotych. Jest ona finansowana ze środków własnych PKP S.A. i budżetowych. Wykonawcą modernizacji dworca Wałbrzych Miasto jest firma Integer S.A.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group