Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 5146
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Działają i pomagają

Czwartek, 24 lutego 2022, 11:21
Autor: red
REGION: Działają i pomagają
Fot. użyczone
Pomoc dzieciom – także chorym i z trudnych rodzin – ich udane wakacje, ferie, Mikołajki, wyprawki szkolne, ale też ważne dla dorosłych wydarzenia kulturalne, społeczne czy remonty dróg – to wszystko mogłoby się w ub. roku w regionie nie udać, gdyby nie wsparcie Kopalń Surowców Skalnych w Bartnicy.

Spółka KSS Bartnica, zajmująca się w regionie wydobyciem surowców skalnych, nie oszczędza na pomocy: w minionym roku przekazała sąsiadującym z jej zakładami beneficjentom wsparcie rzędu kilkudziesięciu tys. zł. Skorzystały samorządy, sołectwa, służby ratownicze, szkoły, przedszkola, stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, parafie.

Dobrze mieć sąsiada

- Pomoc sąsiadom, mieszkającym i działającym w otoczeniu należących do KSS Bartnica zakładów, jest ważnym elementem naszej społecznej działalności, wpisanym w politykę firmy - mówi Jakub Madej, prezes KSS Bartnica.

W ub. roku spółka wsparła m.in. ratowników Grupy Sudeckiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (dzięki współpracy GOPR i KSS Bartnica udało się zrealizować w regionie zajęcia edukacyjne dla dzieci, dotyczące bezpieczeństwa w górach), Fundację In Situ (organizującą w Sokołowsku Festiwal Filmowy „Hommage a Kieślowski”), Szkołę Podstawową nr 5 z wałbrzyskiego Podgórza (spółka pomogła wyposażyć placówce oddziały przedszkolne), mieszkańców Braszowic (KSS Bartnica dofinansowała w Braszowicach naprawę ogrodzenia placu zabaw przy szkole oraz wokół boiska, pomogła w remoncie pomieszczenia biblioteki, dofinansowała zakup ciepłych dresów dla piłkarskiej drużyny Czarni Braszowice) czy Fundację „Uratuj uśmiech dziecka” z Nowej Rudy - Słupca, zajmującą się doświadczonymi przez los maluchami (KSS Bartnica wsparła letni i zimowy wypoczynek dla podopiecznych fundacji). Spółka wsparła też m.in. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Wałbrzycha (pomogła w kompletowaniu szkolnych wyprawek) czy Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej (dofinansowała dobroczynny bieg na rzecz podopiecznych wałbrzyskiego Hospicjum).

Jeszcze więcej pomocy

Odbiorców przekazanego w 2021 r. przez KSS Bartnica wsparcia było w regionie dużo więcej: to m.in. Centrum Kultury Gmina Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich, które organizuje najlepszy w rankingach biegaczy w Polsce bieg górski „Na Wielką Sowę” oraz towarzyszące zawodom rozgrywki dla dzieci „Mini Sowa”, których KSS Bartnica jest głównym sponsorem. To też m.in. pomoc dla Barda Śląskiego, związana z montażem „witaczy” w kształcie rowerów na rogatkach miasta, wsparcie dla Biblioteki Publicznej w Ząbkowicach Śl. w organizacji wycieczki dla dzieci, pomoc Parafii pw. Św. Katarzyny w Słupcu w organizacji koncertu „Sygnał Miłosierdzia”, dofinansowanie zajęć z pływania dla maluchów z gminy Męcinka, pomoc Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno - Wychowawczemu w Jaworze, w zakupie ulubionych przez podopiecznych placówki gier planszowych.

Sąsiedzka pomoc od KSS Bartnica to także dobrowolny, ósmy już w ostatnich latach - wykonany wspólnie z samorządem Wałbrzycha - remont dróg. Tym razem, dzięki dostarczeniu przez KSS Bartnica mas bitumicznych, miasto mogło naprawić kolejny odcinek ul. Wałbrzyskiej, krajowej drogi, prowadzącej do granicy z Czechami.

Spółka podjęła się też remontu jednej z dróg powiatowych w gminie Męcinka.

„Wisienką na torcie” w minionym roku jest ocalony przez KSS Bartnica przed zniszczeniem wałbrzyski zabytek, jeden z najcenniejszych w mieście obiektów z okresu modernizmu. Spółka kupiła zabytkowy gmach przy Placu Skarżyńskiego i rzetelnie, pod nadzorem Konserwatora Zabytków, remontowała go wiele miesięcy.

- Dzięki determinacji inwestora, jego zaangażowaniu i wkładowi finansowemu, nie tylko KSS Bartnica zyskała nową, przepięknie położoną siedzibę, ale również miasto zyskało zabytek odnowiony zgodnie ze sztuką konserwatorską i poszanowaniem zabytkowej substancji. Chapeau bas dla inwestora! - mówiła po zakończonym remoncie Monika Tokarska z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu - Delegatury w Wałbrzychu.

Dobre i bezpieczne drogi

Do Kopalń Surowców Skalnych w Bartnicy należą w regionie m.in.: Kopalnia Melafiru w Rybnicy Leśnej, Kopalnie Gabra w Braszowicach i Nowej Rudzie - Słupcu czy Kopalnia Bazaltu w Męcince. Eksploatowane przez KSS Bartnica złoża zaliczają się do najlepszych w kraju, a pozyskiwane z nich kruszywa wykorzystywane są do budowy m.in. najważniejszych w Polsce dróg, autostrad czy szlaków kolejowych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group