• Czwartek, 21 lutego 2019
  • Godz. 20:42
  • Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
  • Czytających: 4509
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Działania policjantów z trzema kierującymi pod wpływem alkoholu

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Środa, 27 czerwca 2018, 6:48
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili dwie akcje profilaktyczno–kontrolne. Na drogach naszego miasta oraz powiatu odbyły się działania pod kryptonimem „Eliminowanie agresywnych zachowań na drodze” oraz „Niebezpieczne promile”. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowych trzech kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Realizując zadanie służbowe 25 czerwca mundurowi zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących oraz na wykroczenia popełniane przez nich w postaci przekraczania dozwolonej prędkości, przejeżdżania podwójnej i pojedynczej linii ciągłej, nieprawidłowej zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu, niestosowania się do znaków i sygnałów drogowych oraz nieustąpienia pierwszeństwa pieszym.

Podczas 62 kontroli pojazdów policjanci ujawnili 40 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. 2 innych uczestników ruchu drogowego natomiast nie zastosowało się do znaków i sygnałów drogowych. Funkcjonariusze odebrali także 6 dowodów rejestracyjnych niesprawnych pojazdów.

W tym dniu mundurowi przebadali na zawartość alkoholu 587 uczestników ruchu drogowego. Trzech z nich wsiadło za kierownicę swoich pojazdów pod wpływem alkoholu. U 50-letniego mieszkańca Świdnicy kierującego rowerem na ul. Orkana w Wałbrzychu około godziny 7:45 badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie.

Przypomnijmy, że akcje „Niebezpieczne promile” mają na celu wyeliminowanie zagrożeń związanych z jazdą przez nieodpowiedzialnych kierowców po spożyciu alkoholu. Za popełnienie przestępstwa każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group