Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4503
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dzieci Chopinowi

Wtorek, 23 marca 2010, 20:45
Aktualizacja: 20:46
Autor: Dominika Krawczyk
Wałbrzych: Dzieci Chopinowi
Fot. Dominika Krawczyk
Z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, uczniowie Sekcji Instrumentów Klawiszowych I stopnia Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu, przygotowali specjalny koncert.

„Dzieci Chopinowi" to muzyczne przedstawienie opowiadające o życiu i twórczości wielkiego pianisty i kompozytora. Dzięki odpowiedniej oprawie - strojom z teatru, uczesaniom i rekwizytom charakterystycznym dla XIX wieku, widzowie mogli przenieść się w klimat minionej epoki. Główną rolę odgrywały tu jednak same utwory, które dla publiczności wykonywali mali aktorzy.

- Pomysł na przedstawienie zrodził się jeszcze w ubiegłym roku i dotyczył 200-setnej rocznicy urodzin wielkiego mistrza Chopina – wyjaśnia reżyserka, Edyta Sługocka. – Postanowiłyśmy to zrobić w innej formie niż zazwyczaj przebiegają koncerty w szkole muzycznej. Dzieci były bardzo zafascynowane pomysłem, bo jest to na miarę tamtych czasów – opowiada Edyta Sługocka.

Podczas koncertu, zgromadzona publiczność mogła wysłuchać najbardziej znanych dzieł autorstwa Chopina w wykonaniu Marty Sapalskiej, Marty Oknińskiej, Dominiki Fijałkowskiej, Grzegorza Kiercza, Dominiki Kowalik, Zuzanny Karkuli, Damiana Korzeniowskiego, Pawła Waleskiego, Radosława Radczaka, Nikolasa Niemierowskiego, Izabeli Strumeckiej, Łucji Krupy, Oliwii Pankowskiej i Marii Kopytko.
Najmłodsi z artystów chodzą do trzeciej klasy szkoły podstawowej, a najstarsi do szóstej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group