Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 3208
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Dzielnicowi uratowali życie 71–latka

Środa, 22 listopada 2017, 12:34
Aktualizacja: 12:37
Autor: red
REGION, Głuszyca: Dzielnicowi uratowali życie 71–latka
Fot. KMP Wałbrzych
Dzięki szybkiej reakcji dyżurnego Komisariatu Policji w Głuszycy oraz samych policjantów tej jednostki udało się uratować życie 71–latka. Ubranie mężczyzny oraz jego mieszkanie zajęło się ogniem.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19:30. Dyżurny komisariatu w Głuszycy, będąc na co dzień także członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej, przed oficjalnym zgłoszeniem z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, otrzymał informację SMS na prywatny telefon o prawdopodobnym pożarze mieszkania przy ul. Mazurskiej w Głuszycy. Doświadczony policjant podjął natychmiastową decyzję o wysłaniu w rejon zagrożenia będących w służbie dzielnicowych.

Po przybyciu na miejsce policjanci, widząc wydobywające się z mieszkania kłęby dymu, jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej, weszli do mieszkania i zauważyli palącego się mężczyznę oraz objęte płomieniami meble, wersalkę i leżące w pomieszczeniu ubrania. Funkcjonariusze z Głuszycy bez zastanowienia przystąpili do ratowania płonącego mężczyzny, a następnie ugaszenia pożaru. W akcji gaśniczej pomagali także mieszkańcy budynku, którzy donosili wiadra z wodą.

Po zakończeniu działań ratunkowych 71-letni mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała zagrażającymi jego życiu został przewieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego do wałbrzyskiego szpitala. Policjanci prowadzą czynności w celu ustalenia, co było bezpośrednią przyczyną pożaru.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group