Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 2250
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzień Dobry TVN na Kamykach

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Piątek, 9 stycznia 2015, 14:33
Autor: red
Fot. archiwum
W najbliższą sobotę 10.01. znany prezenter pogody Bartek Jędrzejak wraz z ekipą telewizyjną programu Dzień Dobry TVN będą przekazywać informacje pogodowe z głuszyckich Kamyków. W czasie trzech wejść „na żywo” (o godz. 8.30, o 9.30 i o 10.30) telewidzowie oprócz serwisu pogodowego będą mogli zobaczyć pokazy wspinaczki lodowej.

Lodospady w Głuszycy Górnej tworzą się w nieczynnym kamieniołomie na zboczach góry Ostoja w Górach Kamiennych. Dzięki sprzyjającej aurze w okresie zimowym w kamieniołomie zamarza pięć lodospadów: Stary, Jerzego, Złoty Lunatyk, Sople Sezonowe i Nitka. Poza Tatrami i Karkonoszami jest to najlepsze miejsce w Polsce do uprawiania wspinaczki lodowej. Przyjeżdżają tu wspinacze z całej Polski i Czech. Miejsce oferuje też niezwykłe walory krajobrazowe.

W sobotniej wspinaczce lodowej będą brali udział m.in. panowie Janusz Pawłowski i Łukasz Pokorski, którzy w ramach wolontariatu zajęli się przygotowaniem i wytyczeniem tras wspinaczkowych oraz promują na stronie internetowej (lodospady.gluszycagorna.com.pl) niewątpliwą atrakcję turystyczną naszej gminy. Swój udział w wspinaczce zapowiedział również pan burmistrz Roman Głód oraz lokalni pasjonaci wspinaczek wysokogórskich. W imieniu ekipy telewizyjnej oraz uczestników wspinania się po lodospadzie zapraszamy w sobotnie przedpołudnie nie tylko do obejrzenia w telewizji niecodziennego serwisu pogodowego z Głuszycy Górnej, lecz również do osobistego przybycia na Kamyki. Burmistrz Głuszycy zapewnia, iż droga dojazdowa do samego stawu w kamieniołomie będzie odśnieżona.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~radcom 9-01-2015 14:42
Przy plus dwunastu? Po lodzie. To może być interesujące...
~damianoo 9-01-2015 17:31
Cyrk obwozny dotarł i w nasze strony, a więc tym staranniej będę obserwował skaczące tym razem znane mi małpeczki w tle prezentera.
~won do moskwy 10-01-2015 11:36
Ludzie węgiel we wsi. Kogo obchodzi koszerna stacja.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group