Niedziela, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 2494
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dzień Dziecka w TLiA

Poniedziałek, 2 czerwca 2014, 6:25
Aktualizacja: Wtorek, 3 czerwca 2014, 8:09
Autor: red.
Wałbrzych: Dzień Dziecka w TLiA
Fot. Robert Bajek
Wczoraj z okazji Dnia Dziecka wałbrzyski Teatr Lalki i Aktora zorganizował drzwi otwarte, podczas których najmłodsi oprócz obejrzenia spektaklu mogli zobaczyć jak wygląda teatr „od kuchni", mogli dowiedzieć się co dzieje się za kulisami i poznać tajemnice pracy w teatrze.

Pełen wrażeń Dzień Dziecka w TLiA rozpoczął się od spektaklu „Władca Skarpetek” w reżyserii Jacka Timingeriu. Najmłodsi z wielkim zainteresowaniem śledzili losy głównego bohatera przedstawienia - Jasia, który w poszukiwaniu zagubionej skarpetki wyrusza w nocną podróż po swoim domu, spotykając na swojej drodze wiele przedmiotów codziennego użytku, ale tym razem ożywionych. Całości spektaklu dopełniały tajemnicze dźwięki i niezwykła muzyka.

Po spektaklu dzieci rozpoczęły zgłębianie tajemnic teatru. Odwiedziły pracownie, w których powstają lalki, kostiumy, elementy dekoracji i scenografii. Tam mogły się przekonać, że stworzenie teatralnej lalki nie jest rzeczą prostą i łatwą. Na dużej scenie odbyło się spotkanie z aktorami i krótkie warsztaty aktorstwa. Na małej scenie aktorzy przedstawiali dzieciom lalki i różne postacie występujące w przedstawieniach. Najmłodsi dowiedzieli się też na czym polega praca elektroakustyków. A na zakończenie tego emocjonującego pobytu w teatrze można było kupić niektóre lalki teatralne, programy oraz plakaty z wybranych przedstawień.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group