Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 3294
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dzień otwarty w Teatrze Lalki i Aktora

Wtorek, 2 czerwca 2015, 12:20
Aktualizacja: Sobota, 6 czerwca 2015, 10:53
Autor: Katarzyna Szwarc
Wałbrzych: Dzień otwarty w Teatrze Lalki i Aktora
Fot. Katarzyna Szwarc
W ubiegłą niedzielę z okazji Dnia Dziecka wałbrzyski Teatr Lalki i Aktora po raz kolejny uchylił rąbka tajemnicy i umożliwił widzom wejście za kulisy.

Po spektaklu „Frania Piorun” wszyscy chętni mogli zapoznać się z tajnikami pracy aktorów i reszty teatralnego zespołu. Dzieci zaproszono na scenę, gdzie mogły z bliska zobaczyć scenografię, która jest wykorzystywana w najnowszym tytule granym w wałbrzyskim teatrze. Najmłodsi mogli również wcielić się w aktorów i pobawić się w teatrzyk na najprawdziwszej scenie, wykorzystując do tego teatralne lalki. Pracownicy teatru wyjaśnili też czym różnią się od siebie kukiełka, marionetka i pacynka.

Na teatralnym patio również czekała moc atrakcji. Oprócz możliwości skorzystania z poczęstunku i zdobycia wielu balonów, odwiedzający teatr mogli z bliska obejrzeć niektóre z teatralnych rekwizytów oraz zrobić sobie z nimi zdjęcia. Nie zabrakło również spotkań z aktorami i granymi przez nich bohaterami.

Młodzi wałbrzyszanie i ich rodzice mieli też niezwykłą okazję udania się do serca teatru. Każdy z nich mógł bowiem zwiedzić miejsca w których powstają niezwykłe wałbrzyskie lalki oraz równie piękne kostiumy. Dzieci mogły również przymierzyć kilka strojów, w tym kostium kraba czy suknię Królewny Śnieżki.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group