Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3557
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Dzikowiec na ferie

Piątek, 10 lutego 2023, 12:30
Aktualizacja: 13:17
Autor: PAW
REGION, Boguszów-Gorce: Dzikowiec na ferie
Fot. organizatorzy
Miłośnicy białego szaleństwa w okresie ferii będą mogli korzystać ze stoku na Dzikowcu w Boguszowie–Gorcach.

Nowym dyrektorem boguszowskiego OSiR-u został Marek Szeles i od raz zabrał się mocno do pracy.

- Dla tych, którzy nas odwiedzą w weekendy przygotowaliśmy ognisko. Każdy będzie mógł się przy nim ogrzać i jednocześnie upiec kiełbasę - informuje Marek Szeles.
- Orczyk i kolej linowa są dla turystów udostępnione - informuje burmistrz Sylwia Dąbrowska. - Mamy świetne zimowe warunki i to doskonała okazja, by korzystać ze stoku. Wypożyczalnia, restauracja są do dyspozycji. Taśma dla najmłodszych adeptów sportu jest za darmo.

Wiele pytań urzędnicy miejscy otrzymywali w sprawie funkcjonowania Dzikowca i wyciągów. Wątpliwości rozwiewa Kierownik Ośrodka Dzikowiec Roman Maciaszek.

- Mamy orczyk dla narciarzy i taśmę dla dzieci - mówi kierownik. - Nasza kolej kanapowa jest jedną z najstarszych w Polsce i ma już 31 lat. Konieczne było przeprowadzenie szczegółowych badań technicznych i została dopuszczona do ruchu na kolejnych 5 lat. Całej góry nie otworzyliśmy dla narciarzy, bo w grudniu śniegu nie było, a żeby stok sprawnie funkcjonował tego śniegu tu potrzeba naprawdę dużo.

Kolej linowa jest czynna i dostępna w weekendy w godzinach 10.00-16.00. Nad bezpieczeństwem czuwa przeszkolona obsługa. Organizatorzy wypoczynku na ferie przygotowali również trasę na wieżę widokową. Trasa została zratrakowana i przygotowana dla miłośników pieszych spacerów. Bilet normalny za orczyk za 3 godzinny pobytu kosztuje 25 zł, a ulgowy 20 zł. Cena za korzystanie z kolejki kanapowej to 15 zł bilet normalny i 10 zł bilet ulgowy. Na stoku można telefonicznie ustalić szkolenie instruktorów. Ośrodek jest czynny od 9.00 do 21.00. Przerwa techniczna trwa od 16.00 do 18.00 i wtedy stok jest przygotowywany do jazdy nocnej. Na 17 lutego na Górze Dzikowiec zaplanowano imprezę.

- Będą funkcjonariusze z KMP w Wałbrzychu i z Komisariatu w Boguszowie-Gorcach - mówi Agnieszka Głowacka-Kijek z KMP w Wałbrzychu. - Mamy zaplanowanych wiele atrakcji, będziemy umilać czas i uczyć dzieci, jak bezpiecznie spędzać ferie.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group