Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4770
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: EKOkierowca wybrany

Niedziela, 31 lipca 2011, 10:35
Aktualizacja: 10:35
Autor: PAW
Wałbrzych: EKOkierowca wybrany
Fot. użyczone
Dzięki gościnności Galerii Victoria w ciągu trzech miesięcy blisko siedmiuset kierowców wzięło udział w rywalizacji prowadzonej na TOYOTA Eko Symulatorze Jazdy.

Konkurs organizowany był po raz pierwszy i całościowo wpisuje się w kampanie prowadzoną od 6 lat pod nazwą „Bezpieczny Kierowca”. Tytuł EKOkierowcy przypadł Mateuszowi Dereniowi, który uzyskał podczas jazdy na EKOsymulatorze najlepszy wyniku: dystans 1,9 km i 109 g/km emisji CO2. Oprócz tytułu zwycięzca otrzymał ufundowane przez Toyota Motor Manufacturing Poland Eko - nagrody: ładowarkę solarną, zegarek na wodę oraz od Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego szkolenie EKOjazdy. Drugie miejsce z wynikiem 1,5 km i 110 CO2 zajął Krzysztof Waligóra. Trzecie miejsce z wynikiem 1,1 km i 101,4 CO2 zajęła Emilia Chwiałkowska.

Symulator udostępniony był dla wszystkich kierowców, którzy chcieli sprawdzić się w EKO jeździe. Po ogólnym wyjaśnieniu i przybliżeniu zasad jazdy w stylu Eko, instruktor uruchamiał przejazd treningowy. W trakcie ćwiczenia omawiał błędy i wskazywał prawidłowe rozwiązania. Na koniec tej części kierowca otrzymywał wynik, który mówił o dystansie, emisji CO2 i spalaniu paliwa. Druga część to jazda konkursowy, która kończyła się porównaniem wyników obu przejazdów. Taka konstrukcja uczestnictwa zdecydowanie pozwala podnieść umiejętności kierowców biorących udział w akcji. Wszyscy uczestnicy oceniali przedsięwzięcie za bardzo dobre. Wielu z nich po raz pierwszy spotkało się z zagadnieniami poruszanymi w trakcie szkolenia i konkursu. Podkreślali, że w praktyce postarają się wprowadzić poznane techniki Eko jazdy, które uznali za bardzo przydatne na drodze. Na symulatorze zrozumieli, jak wielki wpływ na bezpieczeństwo, ekonomię i ekologię ma sposób w jaki prowadzą samochód. Styl jazdy łagodny i płynny wpływa również na komfort podróżowania pasażerów oraz ma istotny wpływ na zużycie podzespołów samochodu.

Symulator jest fantastycznym urządzeniem edukacyjnym. Budzi duże zainteresowanie, prowokuje do skorzystania, a w rezultacie uświadamia i uczy kierowców prawidłowych zachowań.
- Cieszę się, że w tym roku tak wielu kierowców mogło skorzystać z tej formy podnoszenia swoich umiejętności . Propagowany przez nas styl jazdy przynosi same plusy - podnosi bezpieczeństwo jazdy, poprawia ekonomię poprzez mniejsze spalanie i zużycie samochodu, a co bardzo istotne jest przyjaźniejszy dla środowiska – podkreśla Piotr Starczukowski –inicjator akcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group