Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 3906
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Ekologiczne i przyszłościowe ciepłownictwo w Świebodzicach

Środa, 8 lipca 2015, 6:20
Aktualizacja: 6:59
Autor: opr.red.
Świebodzice: Ekologiczne i przyszłościowe ciepłownictwo w Świebodzicach
Fot. użyczone
Firma DZT Service Sp. z o. o. ze Świebodzic została nowym właścicielem dwóch kotłowni zlokalizowanych na terenie miasta. Dzięki planowanym inwestycjom i modernizacjom mają to być jedne z najnowocześniejszych kotłowni w Polsce, które już w tym roku będą dostosowane do wymogów Unii Europejskiej, wchodzących w życie dopiero w 2020 roku.

Firma DZT Service zakupiła dwie kotłownie. Pierwsza, miałowa, mieści się na terenie Osiedla Sudeckiego i dostarcza ciepło oraz ciepłą wodę mieszkańcom miasta. Druga, to kotłownia gazowa, z której korzysta firma Schneider Electric Energy Poland Sp. z o.o. ze Świebodzic. Obie kotłownie odkupione zostały od firmy Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o. Pierwsza z nich jest obecnie dzierżawiona przez spółkę DZT Ciepło. Pod jej szyldem funkcjonuje od 1 marca bieżącego roku. W najbliższym czasie jednak DZT Ciepło planuje wprowadzić szereg proekologicznych modernizacji w kotłowni miałowej, dostosowując ją do przepisów Unii Europejskiej, które mają obowiązywać w Polsce od 2020 roku. Zakup oraz unowocześnienie inwestycji warte jest 2 mln zł. Mimo modyfikacji kotłowni, cena dla odbiorców nie ulegnie zmianie.

– Wiemy, że wszelkie inwestycje mają sens tylko wtedy, jeśli będą innowacyjne przez długie lata. Myślimy przede wszystkim o mieszkańcach Świebodzic, dla których dotychczasowe funkcjonowanie kotłowni miałowej było uciążliwe, głównie ze względu na spaliny, pył z kominów i wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza – mówi Jolanta Suława, prezes zarządu DZT Service.

W swoich planach modernizacyjnych kotłowni miałowej DZT Ciepło zakłada m.in. wymianę kotłów – nowe mają osiągnąć o ponad 20% wyższą sprawność przy mocy termicznej poniżej 1 MW. Zmienione zostaną również kominy stalowe oraz instalacja układu oczyszczania spalin w postaci baterii cyklonów zaprojektowanych do każdego kotła. Modernizacje mają spowodować ograniczenie energochłonności systemu grzewczego, a przez to uczynić kotłownię bardziej ekologiczną.

DZT Service Sp. z o.o., razem z DZT Service & Heat i DZT Ciepło jest doświadczonym i solidnym partnerem w zakresie wykonywania inwestycji i remontów w ciepłownictwie, wodociągach i kanalizacji. Zajmuje się serwisem kotłowni i węzłów cieplnych, oferuje budowę kotłowni w zamian za długoletnie umowy sprzedaży energii cieplnej. Spółka istnieje od 1991 roku. Świadczy usługi zgodnie z obowiązującymi standardami, posiada Certyfikat Wiarygodności Biznesowej.
Więcej informacji dostępnych jest na www.dztservice.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group