Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3634
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Elżbieta Gajewska „Bibliotekarzem Roku”

Wtorek, 5 kwietnia 2011, 11:17
Aktualizacja: 11:18
Autor: PAW
Wałbrzych/REGION: Elżbieta Gajewska „Bibliotekarzem Roku”
Elżbieta Gajewska podczas odbierania wyróżnienia "Zasłużona dla kultury"
Fot. red
Elżbieta Gajewska, dyrektor MBP–CK w Boguszowie–Gorcach, została wyróżniona przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Powiatu Wałbrzyskiego tytułem „Bibliotekarza Roku 2010”.

To nie pierwsza nagroda, jaką Elżbieta Gajewska zdobyła w ostatnich miesiącach. W listopadzie ubiegłego roku została wyróżniona przez ówczesnego starostę Augustyna Skrętkowicza, tytułem „Zasłużona dla kultury”.

Tytuł „Bibliotekarza Roku” otrzymują osoby szczególnie zasłużone dla rozwoju bibliotekarstwa. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Powiatu Wałbrzyskiego uznało, że Elżbieta Gajewska spełnia wszystkie wymogi formalne, by taką nagrodę jej wręczyć.

Elżbieta Gajewska jest z wykształcenia pedagogiem i bibliotekarzem. Od 12 lat działa na rzecz rozwoju kultury w powiecie wałbrzyskim. Od 2000 roku jest pracownikiem MBP-CK w Boguszowie-Gorcach. Zawsze była żywo zaangażowana w organizację tak sztandarowych imprez jak: Dni Boguszowa-Gorc czy Polsko-Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Od 2008 roku pełni funkcję dyrektora tej placówki kulturalnej. To już za jej kadencji MBP-CK zorganizowało wiele nowych imprez dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jako dyrektor doprowadziła do poprawy bazy technicznej filii wchodzących w skład MBP-CK. Filie te są stopniowo remontowane i odzyskują dawny blask.

Uroczysta dekoracja „Bibliotekarza Roku 2010” odbędzie się 9 maja w sali widowiskowej MBP-CK w Boguszowie-Gorcach przy okazji obchodów Święta Bibliotekarza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group