Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 1809
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Elżbieta Lonc nadal rektorem PWSZ AS

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 5 kwietnia 2012, 13:28
Aktualizacja: 13:29
Autor: opr. PAW
Fot. red
Kolegium Elektorów wybrało prof. dr hab. Elżbietę Lonc na rektora PWSZ AS w Wałbrzychu na kadencję 2012–2016.

Prof. zw. dr hab. Elżbieta Lonc była jedyną kandydatką na stanowisko rektora na kolejną czteroletnią kadencję. W skład Kolegium Elektorów, które wybrało rektora PWSZ AS w Wałbrzychu, wchodzi piętnaście osób, które reprezentują pracowników i studentów uczelni. Studentów reprezentują dwie osoby, które zostały wybrane przez samorząd studencki.

Do najważniejszych zadań, które należy zrealizować w nadchodzącej kadencji jest ściślejsze powiązanie uczelni z sektorem gospodarczym, rozwój, doskonalenie i stabilizacja własnej kadry dydaktycznej, szersza współpraca z krajowymi i zagranicznymi uczelniami w ramach programu Erasmus, doskonalenie językowe studentów i pracowników naukowych, dążenie do zrównoważenia dyplomów PWSZ z dyplomami innych uczelni, co ułatwi absolwentom funkcjonowanie na rynku pracy oraz intensywniejsze zabieganie o pozabudżetowe granty na badania naukowe.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~jaaa 5-04-2012 16:45
Wybory? Farsa i nic poza tym
~ola 6-04-2012 8:18
Mogłeś wystartowac matołku, ale do tego musiałbyś miec co najmniej habilitacje. Ale pewnie nie wiesz czym to się je, znawco demokracji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group