Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 5811
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Enigmatyczne zakończenie sezonu

Czwartek, 20 czerwca 2024, 6:38
Autor: red
Wałbrzych: Enigmatyczne zakończenie sezonu
Fot. organizatorzy
W najbliższy piątek 21 czerwca Filharmonia Sudecka im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu kończy 46. sezon artystyczny. Ostatnim w repertuarze jest koncert symfoniczny zdominowany przez kobiety. Jego solistką będzie pochodząca z Ukrainy puzonistka Polina Tarasenko, a za pulpitem dyrygenckim zobaczymy mieszkającą na co dzień w Wielkiej Brytanii Ewę Strusińską. W programie angielski repertuar. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Tytuł tego wydarzenia - „Enigmatyczne zakończenie sezonu” nawiązuje do kompozycji Edwarda Elgara „Enigma Variations”, która zwieńczy piątkowy wieczór w Filharmonii Sudeckiej. Sam kompozytor tak opisał ten utwór: „Naszkicowałem zbiór Wariacji na temat oryginalny. Wariacje mnie rozbawiły, ponieważ oznaczyłem je pseudonimami moich konkretnych przyjaciół. To znaczy, że napisałem każdą wariację, aby oddać charakter postaci… to osobliwy pomysł, a wynik jest zabawny dla opisanych osób i nie będzie miał wpływu na słuchacza”.

W programie piątkowego koncertu znajdzie się również inna kompozycja Edwarda Elgara – „Sospiri” op. 70, a także „English Folk Song Suite” Ralpha Vaughana Williamsa oraz „Trombone concerto” Dereka Bourgeois, w którym popis swoich umiejętności zaprezentuje młoda solistka – Polina Tarasenko, studentka Hochschule der Künste Bern w klasie profesora Iana Bousfielda. Całość złoży się na dość oryginalny repertuar, który sprawi, że Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej pożegna się ze swoją publicznością żywiołowo i bez nostalgii.

Nie będzie to przecież prawdziwe pożegnanie, a tylko rozstanie na okres wakacji, na który Filharmonia Sudecka przygotowała dla melomanów kilka wydarzeń, między innymi 21. Festiwal Księżnej Daisy w dniach 27-30 czerwca czy występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej w ramach Festiwalu „Nie tylko gospel” 5 lipca w Mieroszowie. A już w tym tygodniu ogłoszony zostanie program wałbrzyskiej filharmonii na kolejny sezon artystyczny, który rozpocznie się we wrześniu.

21.06.2024, piątek, godz. 19:00

Wałbrzych, Filharmonia Sudecka

Enigmatyczne Zakończenie Sezonu

Program:

Ralph Vaughan Williams English Folk Song Suite

Edward Elgar Sospiri, op. 70

Derek Bourgeois Trombone concerto

Edward Elgar Enigma Variations

Wykonawcy:

Ewa Strusińska – dyrygent

Polina Tarasenko – puzon

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej

Bilety na koncert w cenie: 50 zł – normalny, 30 zł – ulgowy dostępne są w Kasie Biletowej Filharmonii Sudeckiej (bilety@filharmoniasudecka.pl, 501-674-397) oraz w bileterii online: https://bilety.filharmoniasudecka.pl/

Więcej informacji: https://filharmoniasudecka.pl/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group