Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3808
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Etap wojewódzki konkursu "Bezpieczny KRUSnal" za nami

Czwartek, 7 grudnia 2017, 14:25
Aktualizacja: 15:17
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Etap wojewódzki konkursu "Bezpieczny KRUSnal" za nami
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w wałbrzyskiej Bibliotece pod Atlantami rozegrany został wojewódzki etap konkursu "Bezpieczny KRUSnal".

Skierowany do uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych z regionu wałbrzyskiego i kłodzkiego konkurs "Bezpieczny KRUSnal" ma na celu upowszechnianie wiedzy z zakresu podstawowych zasad bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym, zwrócenie uwagi na wypadki i zagrożenia występujące w środowisku wiejskim i zapoznanie dzieci z bezpiecznym zachowaniem się na obszarach leśnych.

Etap regionalny konkursu odbył się w Bibliotece–Centrum Kultury w Czarnym Borze. Udział wzięło w nim 40 uczestników a 10 najlepszych zakwalifikowało się do dzisiejszego etapu wojewódzkiego, podczas którego wypełniali test dotyczący zasad bezpieczeństwa. Przed oficjalnym ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród uczniowie wzięli udział w prelekcji dotyczącej zachowania bezpieczeństwa w internecie.

Jury przyznało 5 wyróżnień i 5 nagród. Wyróżnienia otrzymali: Jakub Wojtysiak, Weronika Jurek, Martyna Tomera, Michał Hyży i Kacper Krawczyk. V miejsce w konkursie zajęła Róża Kulpińska, IV miejsce Karolina Gałuszka, miejsce III Hubert Kopacz, II Anna Węgłowska a miejsce I Jakub Lesiuk. Laureaci otrzymali cenne nagrody. Warto zaznaczyć, że każdy z 40 uczestników konkursu otrzymał upominek.

Po zakończeniu oficjalnej części konkursu przedstawiciele PKP zorganizowali dla laureatów dodatkowy quiz wiedzy o zasadach bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych i w bezpośrednim sąsiedztwie przejazdów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group