Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 4917
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Europa małych Ojczyzn" – Dialog Obywatelski w Starej Kopalni

Czwartek, 16 maja 2019, 14:08
Aktualizacja: Piątek, 17 maja 2019, 8:57
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: "Europa małych Ojczyzn" – Dialog Obywatelski w Starej Kopalni
Fot. Robert Bajek
Na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyło się dzisiaj spotkanie w ramach Dialogu Obywatelskiego. W spotkaniu udział wzięła Elżbieta Bieńkowska – komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP Komisji Europejskiej.

W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele władz miasta z prezydentem Romanem Szełemejem na czele, władz wojewódzkich, miejscy radni, włodarze i przedstawiciele gmin należących do Aglomeracji Wałbrzyskiej, przedstawiciele spółek miejskich, placówek kulturalno-oświatowych, organizacji społecznych i osoby, dla których nasza obecność w strukturach Unii Europejskiej jest ważna i konieczna.

Podczas spotkania z ust Elżbiety Bieńkowskiej padło wiele pozytywnych słów na temat idei Aglomeracji Wałbrzyskiej i Strategii Rozwoju Sudety 2030, będącej niejako kontynuacją projektu aglomeracyjnego, przeniesionego na szerszy obszar. Strategia ma wyrównać szanse rozwoju województwa i przyspieszyć zmiany, które odbywają się w południowej części Województwa Dolnośląskiego. Na przykładzie Strategii rozmawiano również o przyszłości małych i średnich miast we wspólnej Europie.

W trakcie spotkania mowa też była o naszym członkostwie w strukturach Unii Europejskiej, które to członkostwo daje nam nie tylko spore korzyści finansowe, co jest praktycznie widoczne na każdym kroku, przy każdej większej inwestycji, ale również korzyści niematerialne, intelektualne, naukowe czy kwestie bezpieczeństwa. Warto zaznaczyć, że tego typu spotkania udziałem komisarzy Unii Europejskiej odbywają się we wszystkich krajach członkowskich UE i są cenionym sposobem na wymianę poglądów i opinii.

Twoja reakcja na artykuł?

6
13%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
37
79%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group