Czwartek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3238
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Europejka budzi emocje

Czwartek, 27 października 2022, 7:29
Autor: PAW
Wałbrzych: Europejka budzi emocje
Fot. Budimex/Obwodnica Wałbrzych
Już w piątek o godzinie 13.00 w obecności premiera Mateusza Morawieckiego i Marszalek Sejmu Elżbiety Witek jest planowane oficjalne otwarcie obwodnicy Wałbrzycha, czyli popularnej Europejski.
- To jest inwestycja, która zmieni nasze miasto, bo obwodnica odciąży stare dzielnice od natężonego ruchu - mówi prezydent Roman Szełemej. - To inwestycja warta 400 milionów złotych, na którą wałbrzyszanie czekali kilkadziesiąt lat. Należy pamiętać, że około 300 milionów złotych na to przedsięwzięcie to środki unijne.

Mieszkańcy naszego miasta w komentarzach, na profilach społecznościowych, w mailach i telefonach do redakcji wyrażają jednak zróżnicowane opinie na temat funkcjonowania naszej obwodnicy.

- Czy po oddaniu Europejki będzie można zmieniać organizację ruchu? Skrzyżowanie Sikorskiego, Wysockiego i Kolejowej jest fatalnie zaprojektowane, źle wyznaczone linie poziomie, źle wyprowadzone pasy ruchu (Wysockiego wschód - zachód). Tam są potrzebne zmiany organizacyjne, zarówno dla pojazdów jak i pieszych - pisze pan Marcin. - Dobrze jest robić remonty dróg kompleksowo wraz z infrastrukturą podziemną, ale widzę tu problem, że to trwa zbyt długo i kosztuje za dużo. Może takie mniejsze drogi lepiej - chociaż nawierzchnie wyrównać, bo inaczej nigdy nie skończymy - dodaje pan Tomasz.

Twoja reakcja na artykuł?

50
49%
Cieszy
24
23%
Hahaha
0
0%
Nudzi
4
4%
Smuci
6
6%
Złości
19
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (65)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group