Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5657
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Faurecia sponsorem Górali na Start

Wtorek, 21 czerwca 2022, 8:27
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Faurecia sponsorem Górali na Start
Fot. Bartosz Bober
Faurecia, należąca do Grupy FORVIA, dołączyła do grona firm wspierających organizowany od lat wyścig kolarski Górale na Start i została głównym sponsorem wydarzenia będącego częścią Pucharu Polski MTB. Zaangażowanie firmy w największą imprezę w kolarstwie górskim MTB XCO w Polsce potwierdza, że sport odgrywa w niej ważną rolę.

Kolarstwo na najwyższym poziomie

Organizowane od 25 lat wydarzenie sportowe Górale na Start to zawody MTB z międzynarodową kategorią UCI, które są jedną z najbardziej rozpoznawalnych imprez w zakresie sportu wyczynowego nie tylko w Wałbrzychu, ale także w całej Polsce. Impreza cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród sportowców, jak i miłośników kolarstwa. Tegoroczna trasa była zlokalizowana w Parku im. Jana III Sobieskiego i dostarczyła zawodnikom, jak i kibicom wielu emocji.

Jubileuszowy wyścig odbył się w minioną niedzielę 19 czerwca. Imprezę rozpoczęła konkurencja w kategorii Żak dla najmłodszych uczestników, którzy posiadają licencją sportową. Kolejno na trasie pojawiali się kolarze reprezentujący starsze kategorie wiekowe od najbardziej prestiżowej Elite aż do Masters, w której ścigają się najbardziej doświadczeni zawodnicy zbierający punkty do klasyfikacji Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) oraz Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Podczas wyścigu, na równoległej trasie i terenie miasteczka zawodów, odbyły się m.in. konkurencje techniczne i zabawy rowerowe dla dzieci poniżej 11. roku życia.

Dla kolarzy nie tylko z Polski, ale i pobliskich Czech czy Litwy, wyścig Górale na Start był wyjątkową okazją do zmierzenia się z utytułowanymi zawodnikami z KROSS ORLEN Cycling Team. Ponadto, w trakcie wyścigu rozstrzygnęły się losy Pucharu Polski. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział około 500 uczestników.

Każde wsparcie ma znaczenie

Faurecia, jako sponsor wydarzenia, zapewniła nie tylko wsparcie logistyczne, ale także ufundowała najlepszym zawodnikom z każdej kategorii nagrody w postaci profesjonalnych plecaków oraz nerek rowerowych. Dzieci otrzymały praktyczne zestawy gadżetów, w tym kamizelki i odblaski, które zwiększą ich bezpieczeństwo podczas wakacji. W wyścigu udział wzięli również profesjonalnie wyposażeni i przygotowani pracownicy Faurecii.

Nasi pracownicy od wielu już lat biorą udział w wydarzeniu Górale na Start, dlatego naturalną konsekwencją było dla nas wsparcie tego wydarzenia. Chcieliśmy połączyć siły z organizatorami i dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju kolarstwa górskiego w Polsce. Jesteśmy dumni z tytułu sponsora głównym wyścigu. W Faurecii wiemy jak ważna jest aktywność fizyczna i staramy się wspierać sportowe pasje naszych pracowników. – podkreśla Ewa Kwiecińska, Country Communication Manager.

Głównym organizatorem wydarzenia był Klub Kolarstwa Wałbrzych, a współorganizatorem Gmina Wałbrzych.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
2
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group