Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 4030
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walim: Festiwal Gulaszu w Walimiu

Niedziela, 28 czerwca 2015, 17:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 czerwca 2015, 6:57
Autor: red.
Walim: Festiwal Gulaszu w Walimiu
Fot. red.
Wczoraj w Walimiu odbył się kolejny już Festiwal Gulaszu. Wśród gości Festiwalu znalazły się Posłanki na Sejm RP: Agnieszka Kołacz–Leszczyńska i Teresa Świło, Senator Wiesław Kilian, Wicestarosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski a także Burmistrz węgierskiego miasta Harkakötöny – Brassó Imre Albert.

"Mamy kilka imprez, które na stałe wpisały się w nasz kalendarz. Mamy Festiwal Sera, mamy też Festiwal Gulaszu, na który zawsze przyjeżdżają nasi węgierscy przyjaciele z Harkakötöny i to nas bardzo cieszy" - powiedziała Aleksanda Ignaszak - Sekretarz Gminy Walim

Po przywitaniu gości i oficjalnym otwarciu Festiwalu Gulaszu, którego dokonał Wójt Walimia Adam Hausman przystąpiono do gotowana konkursowej potrawy. Czas oczekiwania na wyjątkowe dania wypełnił program artystyczny pod tytułem "Morska Przygoda" a także pokaz Zumby. Nie zabrakło oczywiście dobrej muzyki i równie dobrej zabawy a także wielu stoisk z produktami regionalnymi, spożywczymi, rękodziełem artystycznym, wędlinami, serami i innymi lokalnymi specjałami.

"Mamy zawsze jeden problem - jaki gulasz w danym roku przygotować. Serwujemy dzisiaj gulasz z lubczykiem - tak jak w roku ubiegłym. Oprócz tego, że mamy gości z Węgier są z nami też goście z zaprzyjaźnionej Gminy Wolin. Zespół 50 osób z Wolina już od czwartku gości w naszej gminie" - powiedział Adam Hausman - Wójt Gminy Walim

Gdy potrawy biorące udział w konkursie były gotowe przystąpiono do degustacji gulaszy. Jury nie miało łatwego zadania, ponieważ każdy gulasz był na swój sposób wyjątkowy. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Stanisława Ryl z Zagórza Śląskiego, na miejscu drugim znalazła się Zofia Sokolnicka z miejscowości Kolce a miejsce trzecie zajęła ubiegłoroczna zwyciężczyni konkursu - Anna Sałapatek z Michałkowej.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group