Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 4151
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Festyn Rodzinny – „Trzymaj formę” w Sokołowsku

Piątek, 14 czerwca 2019, 10:32
Autor: red
REGION, Sokołowsko: Festyn Rodzinny – „Trzymaj formę”  w Sokołowsku
Fot. organizatorzy
W tym roku Zespół Szkolno–Przedszkolny im. J. Korczaka w Sokołowsku przystąpił do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego pod nazwą „Trzymaj formę”.

Głównymi celami projektu była:
• promocja zdrowia – propagowanie pro zdrowotnego stylu życia,
• kształtowanie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego,
• integracja międzypokoleniowa rodziny- zachęcanie rodziców do czynnego spędzania czasu ze swoimi dziećmi.

Na zajęciach z pielęgniarką szkolną, uczniowie klas młodszych dowiedzieli się jak ważne jest zjadanie śniadania w domu i w szkole. Pani pielęgniarka utrwaliła z dziećmi zasady zdrowego i aktywnego życia według „Piramidy Zdrowego Żywienia”. Przedszkolaki i uczniowie klas młodszych odnotowywali co zjadają na II śniadanie w szkole. Uczniowie klas starszych obliczali ile dziennie wypijają wody. Na lekcjach wychowania do życia w rodzinie, młodzież klas VII i VIII dyskutowała o chorobach cywilizacyjnych XXI wieku, między innymi o anoreksji i bulimii- zaburzeniach stanu zdrowia i rozwoju, związanego z nieprawidłowym odżywianiem. Na lekcjach wychowania fizycznego rozmawiano o aktywnym spędzaniu czasu wolnego. Uczono się także jak nie marnować jedzenia, jak robić zakupy z głową. Uczniowie pisali artykuły o zdrowym stylu życia, a następnie wydrukowali je w szkolnej gazetce. Uczniowie klasy VII nagrali film pt„ Co robić, aby trzymać formę”.

Festyn Rodzinny był podsumowaniem działań przedszkolaków i uczniów. Zabawę rozpoczęliśmy od wspólnego tańca integracyjnego. Goście mieli możliwość degustacji zdrowych przekąsek, świeżo wyciskanego soku, wody z cytryną, melisą i miętą przygotowane przez dzieci, rodziców i nauczycieli. Rada Solecka piekła kiełbaski z grilla. Była możliwość zmierzenia ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi. Chętne dzieci wraz z rodzicami brały udział w konkursie na pierwszą pomoc przedmedyczną. Ponadto na wszystkich czekały przeróżne konkurencje sportowe, zabawy plastyczne i artystyczne. Strażacy z OSP Sokołowsko przygotowali dzieciom „mokrą niespodziankę” w upalny dzień. Wszyscy doskonale się bawili. Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc przy organizacji festynu. To był bardzo udany dzień. Koordynatorem programu jest Iwona Przybysz.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group