Wtorek, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 2304
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Finał Turnieju Gimnazjalnego „Razem Przeciw Zagrożeniom”

Czwartek, 2 kwietnia 2015, 10:50
Aktualizacja: 17:46
Autor: Katarzyna Szwarc
Wałbrzych: Finał Turnieju Gimnazjalnego „Razem Przeciw Zagrożeniom”
Fot. Katarzyna Szwarc
W środowe przedpołudnie na terenie AQUA ZDROJU odbył się finał XIX edycji turnieju gimnazjalnego, którego organizatorami są Straż Miejska w Wałbrzychu, Komenda Miejska Policji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna, Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu, Urząd Miejski w Wałbrzychu oraz Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ.

Jak informują organizatorzy, impreza ta jest formą edukacji dzieci i młodzieży oraz dostarcza im wiedzy na temat zagrożeń, kształtowania zachowań i uświadamia przyczyny patologii społecznej. W wyniku eliminacji, do finału turnieju zakwalifikowały się cztery drużyny z wałbrzyskich gimnazjów – Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 9 oraz Gimnazjum nr 13.

Młodzież musiała wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, konkurując ze sobą m.in. w sztafetach czy rzutach do kosza, ale i szeroką wiedzą związaną z policją, strażą miejską, strażą pożarną, czy ruchem drogowym, odpowiadając na pytania przygotowane przez organizatorów. Nie mogło zabraknąć również części artystycznej w postaci pokazów tanecznych, przygotowanych przez wałbrzyskie uczennice. Podczas całego turnieju wszystkich zawodników dzielnie dopingował Komisarz Kruk – maskotka straży miejskiej w Wałbrzychu.

Zwycięzcami okazali się uczniowie z Gimnazjum nr 9, zdobywając 78 punktów. Drugie miejsce zajęli gimnazjaliści z Gimnazjum nr 13, wyprzedzając Gimnazjum nr 2 zaledwie jednym punktem. Poza „pudłem” znaleźli się zawodnicy z Gimnazjum nr 1, zdobywając 62 punkty.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group