Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1820
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Forum Kultury Miast Partnerskich

Wiadomości: REGION
Czwartek, 8 października 2009, 16:14
Aktualizacja: 21:14
Autor: EG
Teresa Bazała rozmawia z Henrykiem Hnatiukiem, który też pracuje w Komitecie Organizacyjnym Dni
Fot. EG
W najbliższą sobotę, 10 października w Centrum Turystyczno–Sportowym w Nowej Rudzie Słupcu odbędzie się Forum Kultury Miast Partnerskich.

Jest to jedna z imprez Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej.
Do udziału w dyskusji i prezentacjach zgłosiło się pięć gmin polskich: Świdnica, Boguszów–Gorce, Mieroszów, Nowa Ruda i Duszniki - Zdrój oraz sześć gmin czeskich: Police n/Metują, Lanškroun, Nove Miasto n/Metują, Nachod, Broumov i Mezimesti.

Są to gminy, które co roku wykazują dużą aktywność w realizacji współpracy transgranicznej i spotkaniach w ramach Polsko–Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Spotkanie reprezentacji miast partnerskich w Słupcu rozpocznie się o godz. 10.00, potrwa do 13.00. - Rano odbędzie się konferencja poświęcona dotychczasowym doświadczeniom we współpracy polsko – czeskiej z udziałem starostów, wójtów i burmistrzów.

Równolegle odbywać się będzie forum kultury, czyli prezentacje artystyczne, wystawy, koncerty i pokazy multimedialne przybyłych reprezentacji miast – informuje wiceprzewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Dni Teresa Bazała.

Wstęp do Centrum Turystyczno-Sportowego będzie bezpłatny. Organizatorzy zapraszają mieszkańców i gości do obejrzenia prezentacji miast.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group