Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Funkcjonariusze zatrzymali po pościgu nietrzeźwego kierującego bez uprawnień

Sobota, 17 lutego 2018, 6:40
Autor: red
REGION, Walim: Funkcjonariusze zatrzymali po pościgu nietrzeźwego kierującego bez uprawnień
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy po pościgu zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i podjął ucieczkę. Podczas legitymowania okazało się, że 53–latek znajdował się w stanie nietrzeźwości i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w Walimiu na ul. Wyszyńskiego przedwczoraj około godziny 21.00. Głuszyccy funkcjonariusze mieli przeczucie, iż kierujący samochodem marki Daewoo znajduje się pod wpływem alkoholu. Niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny do kontroli drogowej. Kiedy mundurowi zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący jednak przyspieszył i dalej kontynuował jazdę. Ucieczka zakończyła się trzy kilometry dalej przy ul. Słowackiego w Walimiu. Tam mężczyzna został zatrzymany.

53-letni mieszkaniec tej miejscowości w trakcie legitymowania oświadczył, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz jest nietrzeźwy i dlatego podjął decyzję o ucieczce. Badanie wykazało u niego 1,87 promila alkoholu we krwi.

Sprawca odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu, jazdę bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group