Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2362
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Globus mają w małym palcu

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 27 maja 2010, 8:23
Aktualizacja: 8:55
Autor: MS
Uczniowie musieli uporać się z pytaniami testowymi
Fot. Magdalena Sakowska
Dużą wiedzą geograficzną musieli się wykazać gimnazjaliści, którzy przystąpili do IV edycji Powiatowego Konkursu Geograficznego w Gimnazjum nr 2 przy ul. 11 Listopada.

Czy było trudno? – Średnio – mówi Paulina z II klasy Gimnazjum nr 13. – Niektóre pytania były trudne, zwłaszcza materiał z III klasy, czyli wszystko o Polsce. Startowałam po raz pierwszy. Najlepiej przygotowana byłam z geografii fizycznej. Na przygotowanie miałam tydzień, bo trochę późno się zdecydowałam, ale w sumie jestem zadowolona.

W konkursie uczestniczyło osiemnaścioro uczennic i uczniów z Gimnazjum Miejskiego w Jedlinie-Zdrój, Publicznego Gimnazjum w Mieroszowie i ze szkół wałbrzyskich: jedynki, gospodarzy, szóstki, siódemki, dziewiątki i trzynastki oraz z Publicznego Gimnazjum Sportowego nr 11.

- Tradycyjnie to my organizujemy konkurs – mówi Beata Szlezynger-Hayatli, organizatorka. – Uczniowie, głównie z klas drugich, przez 90 minut piszą test, w którym jest 40 zadań zamkniętych i 10 otwartych z całego zakresu przedmiotu w gimnazjum: Polska i świat, geografia fizyczna, ekonomiczna itd.

W tym samym czasie, tradycyjnie, opiekunowie młodzieży uczestniczyli w spotkaniu metodycznym. Na tegoroczne spotkanie został zaproszony autor podręczników do geografii, wieloletni współtwórca konkursów geograficznych i pasjonat geografii Edward Dudek, który mówił o astronomii.

Wyniki IV Powiatowego Konkursu Geograficznego:

I Klaudia Rudzka - Publiczne Gimnazjum w Mieroszowie - opiekun: Joanna Altheim;

II Katarzyna Walczyk - Publiczne Gimnazjum Nr 9 w Wałbrzychu - opiekun: Ewa Łukaszewicz;

III Kamila Rudy - Publiczne Gimnazjum Nr13 w Wałbrzychu - opiekun: Anetta Baranowska;

Laureaci zdobyli nagrody rzeczowe: namiot, pen-drive i album świata. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, a ich opiekunowie podziękowania.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group