Środa, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 1868
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głos trenerów

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Czwartek, 26 marca 2020, 9:46
Aktualizacja: 9:51
Autor: JAZ
Fot. archiwum
Trenerzy piłkarscy już od jakiegoś czasu zdawali sobie sprawę, że możliwość rozegrania sezonu do końca będzie trudna. Może nawet niemożliwa. Pomysł prezesa Padewskiego nie jest jeszcze możliwy do zrealizowania. Wciąż nie możemy przecież wrócić do normalnego funkcjonowania. Co ważne, pomysł podziału na grupy i gier wyłącznie w obrębach grup sprawia, że spotkań do rozegrania będzie mniej.

Jak się na to zapatrują przedstawiciele klubów z naszego regionu?

- Na dzisiaj mówi się o kolejnych 3 kolejkach, a to już nawet w przypadku powrotu do gry nakłada się na nas granie w środku tygodnia. O ile jedna środa nie sprawiłaby większego problemu, o tyle większa ilość gry w środy rodzi problem dla naszych drużyn, gdyż wiadome jest, iż większość zawodników pracuje na strefach ekonomicznych lub są studentami poza miejscem zamieszkania i przyjazdy co środę byłyby bardzo nie na rękę. Więc czekamy na kolejne wieści, ale moim zdaniem ten sezon się już zakończył. Mam co prawda rozwiązania co zrobić gdybyśmy nie wystartowali, ale to już po ostatecznej decyzji DZPN, PZPN - Mariusz Pośledniak (Zagłębie Wałbrzych).

- Zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze, więc mimo iż kochamy ten sport i chcielibyśmy już wrócić do treningów, to mówienie o konkretnym terminie to jak wróżenie z fusów. Uważam, że w rozgrywkach młodzieżowych rozpoczęcie rozgrywek w pierwszy weekend po Świętach Wielkanocnych pozwoli spokojnie dokończyć rozgrywki i wyłonić Mistrzów i spadkowiczów. Jeżeli chodzi o seniorów to dokończyć rozgrywki do końca czerwca może się udać i sprawa powinna być załatwiona. Jeżeli czas epidemii się przedłuży, to i tak zaczekać trzeba będzie na decyzje, jakie podejmie PZPN i DolZPN. Myślę, że dla poszczególnych lig i mniejszych liczbowo grup, uda się dokończyć rozgrywki tak aby rozstrzygnąć sprawę awansów, spadków i tytułów mistrzowskich - Mirosław Furmaniak (Victoria Wałbrzych).

- Jeżeli do połowy kwietnia rozgrywki się nie rozpoczną, to tych rozgrywek nie zagramy, bo nie będzie terminów, chociaż można zagrać do końca czerwca. Prawda jest taka, że na dzień dzisiejszy nikt nie wie, czy zaczniemy grać w tym sezonie i jak to wszystko rozwiązać, bo każde rozwiązanie będzie kogoś promować, a innych krzywdzić - Marcin Domagała (Górnik Wałbrzych/Due Soccer Świebodzice).

- Uważam, że rozgrywki trzeba dokończyć, powinniśmy zacząć się w kwietniu, ewentualnie w maju, ale jeżeli w maju to trzeba grać wszystkie środy też. Lub jeżeli start ligi się opóźni, to niech zagrają czołowe 4 drużyny o awans, a najgorsze 4 o spadek - Grzegorz Bukała (Darbor Bolesławice).

- Moim zdaniem rozpocząć rozgrywki trzeba najpóźniej 1 maja. Gramy wtedy środa- sobota. Drużyny młodzieżowe grają tylko jednorundowo, bez rewanżów. Jeżeli wszystko wystartuje, ale nie uda się wszystkiego rozegrać, trzeba będzie wprowadzić specjalne zarządzenie. Nie można wtedy nikogo oficjalnie awansować i degradować, lecz można próbować to zrobić poprzez baraże - Sebastian Raciniewski (Górnik Nowe Miasto Wałbrzych).

- Prywatnie moje zdanie jest takie, że wyniki rundy jesiennej powinny być uznane, tak jak mówią uchwały PZPN i jeżeli już nie zostanie wznowiona gra, czyli runda wiosenna, to wtedy należy uznać koniec sezonu 2019 bez przekładania na rok 2020 - Jacek Żmuda (KS Zdrój Jedlina-Zdrój).

Trudno ocenić, jakie decyzje zostaną podjęte przez władze związku. Cieszyć może jednak fakt, że póki co nikt nie myśli o zakończeniu rywalizacji. Szykowane są plany na dokończenie rozgrywek. Wszystko zależne będzie od daty, w której mielibyśmy wrócić do normalności.

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
83%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~miki 26-03-2020 10:24
Gracie po kozich trabkach a sie przejmujecie czy sezon bedzie dokoniczony najwazniejsze jest ZDROWIE panowie trenerzy a nie sezon
~Uefa 27-03-2020 13:22
Przecież wiadone jest ze do czerwca nie zagracie.zacznijcie pomalu planować kolejny sezon acz wcale nie jest pewnie czy i kiedy sue rozpocznie
~lewy podgórza 27-03-2020 19:28
Wypowiedzi, oczywiście nie wszystkich pseudo trenerów. Sezon już się zakończył i trzeba się z tym pogodzić. Jak wznowimy rozgrywki, a po co bo już po wypowiedziach, widać jest problem, nie damy rade środa-sobota, praca, studenci, przeciążenie z tego wszystkiego to dobrze, transze wstrzymane i lepiej przeznaczyć pieniążki na szachy. A wogóle na tym poziomie w Wałbrzychu to najmniejszy problem do zaistniałej sytuacji, która dopadła cały ŚWIAT. Pozdrawiam i trzymajcie się zdrow bo to tera najważniejsze!!!
~Trener 27-03-2020 19:38
Teraz to wszyscy są ekspertami w swojej dziedzinie. W tych momentach to trzeba trzymać kciuki, żeby to cholerstwo się dalej nie rozwijało. Żaden z trenerów nie podszedł do tematu poważnie, wszyscy chcą grać to normalne dla sportowca, ale logicznie żaden nie podszedł do tematu poważnie i się nie wypowiedział, że ten sezon już się zakończył. i PZPN i podległe związki będą miały BARDZO WIELKI PROBLEM, jak i inne ligi we wszystkich dyscyplinach. Panowie nadchodzi BARDZO WIELKI KRYZYS.
~KSG 27-03-2020 22:16
Panie Mirosławie F. takie zawirowania w dzisiejszych czasach, mam nadzieję że ten sezon będzie w Pana wykonaniu ferplay i nie będzie grania starszymi chłopcami.
~Pasażer 28-03-2020 17:30
A Trenerzy Gwarka i Prezes redaktor zapomniał o jednym z największym klubie w mieście Wałbrzych.
~Rojst 2-04-2020 13:50
Pan z Darboru chce rozstrzygnąć sezon w 4 kolejkach? Brawo za pomysł... Najszybszy awans w historii? ... A co z zespołami z miejsc w środku tabeli? Czemu ktoś ma spasc z ligi skoro do tej pory utrzymywał dobra formę, która zweryfikowac mają teraz 4 mecze? Daj Pan spokój... Pomyślimy Dobromir

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group