Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3366
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Głuszyca w sobotę czyta Sienkiewicza

Piątek, 5 września 2014, 16:07
Aktualizacja: Sobota, 6 września 2014, 13:08
Autor: organizatorzy
Region: Głuszyca w sobotę czyta Sienkiewicza
Fot. organizatorzy
Już po raz trzeci CK–Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy włącza się w zainicjowaną przez Prezydenta RP akcję ,,Narodowe Czytanie”. Patronat nad głuszyckim czytaniem Trylogii objęła Alicja Ogorzelec Burmistrz Głuszycy. Wzorem roku ubiegłego mieszkańcy spotkają się na czytaniu w Ogrodzie Jordanowskim naprzeciw CK–MBP.

Czytanie Trylogii Sienkiewicza rozpocznie się w sobotę 6 września br. o godz. 10. W akcji wezmą udział zarówno przedstawiciele władz samorządowych (w tym także z Sejmiku Dolnośląskiego), jak i dyrektorzy głuszyckich placówek, przedstawiciele organizacji pozarządowych, uczniowie szkół oraz wszyscy, którzy zgłosili chęć swojego udziału w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy.

Oprócz czytania fragmentów Trylogii, uczestnicy spotkania będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie nt. życia i twórczości Henryka Sienkiewicza, ponadto zapoznać się z ciekawostkami z życia pisarza, jak i obejrzeć specjalnie przygotowaną na tę okazję wystawę nt. Henryka Sienkiewicza. Każdy, kto na Narodowe Czytanie przyniesie egzemplarz książki H. Sienkiewicza, będzie miał okazję podbić go specjalną pieczęcią przysłaną na akcję z Kancelarii Prezydenta RP.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group