Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3683
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Głuszycki Delfinek rośnie w oczach

Wtorek, 11 kwietnia 2017, 14:58
Autor: red
REGION, Głuszyca: Głuszycki Delfinek rośnie w oczach
Fot. UM Głuszyca
Nadeszła wiosna, więc prace związane z budową Delfinka przy Szkole Podstawowej nr 3 w Głuszycy wyraźnie nabrały tempa.

Zakończono już prace ziemne z związane z wywiezieniem urobku - ziemi i skał, położono podwalinę kamienną pod fundamenty, przeprowadzono montaż szalunków fundamentowych, wykonano ławy fundamentowe wraz ze zbrojeniem i rozpoczęło się murowanie  ścian fundamentowych. Kolejny etap prac polegał na wykonaniu ścian żelbetowych niecki basenowej, żelbetowych słupów, izolacji bitumicznej i termicznej ścian fundamentowych, drenażu opaskowym budynku, założeniu folii kubełkowej i obsypaniu ścian fundamentowych. Jak informuje kierownik budowy prace postępują zgodnie z planem.
– Budowa krytej pływalni to największa inwestycja w ostatnim czasie w Głuszycy. Inwestycja wyczekiwana zarówno przez najmłodszych głuszyczan, uczęszczających do naszych gminnych szkół, ale także przez starszych, którzy w godzinach popołudniowych i wieczornych również będą mieli okazję, by skorzystać z pływalni - mówi burmistrz Roman Głód.

Głuszycka kryta pływalnia będzie składać się z czterech torów o długości 16 metrów i szerokości 2 metrów. Głębokość od 85 do 135 cm umożliwi bezpieczną naukę pływania dzieciom już od najmłodszych klas. Wymiary Delfinka są pozytywnie zaopiniowane przez Polski Związek Pływacki do przeprowadzania nauki pływania, zajęć rehabilitacyjnych oraz pływania rekreacyjnego dla wszystkich chętnych. Poza tym niewątpliwą atrakcją obiektu będzie sauna i jacuzzi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group