Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4512
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Głuszyckie Senioralia

Wtorek, 22 listopada 2016, 6:32
Autor: red
REGION, Głuszyca: Głuszyckie Senioralia
Fot. UM Głuszyca
Gimnastyka mózgu, koncerty muzyczne i rewia mody na wesoło to atrakcje senioraliów organizowanych po raz pierwszy w Głuszycy w siedzibie Centrum Kultury.

Podczas zajęć z kinezjologii edukacyjnej prowadzonych przez Wandę Dąbrowską seniorzy poznali różne ćwiczenia usprawniające ciało oraz pracę obu półkul mózgowych. Kolejnego dnia w radosną atmosferę świętowania Ogólnopolskiego Dnia Seniora wprowadził zebranych głuszycki chór seniorów „Renoma” z prowadzącą zespół Angeliką Szpat i akompaniującym na akordeonie Ryszardem Ogorzelcem. Niespodzianką wieczoru był przezabawny pokaz mody przygotowany przez kreatywną grupę głuszyckich seniorów.

Pełen humoru i nostalgii koncert "Dumka na dwa serca. Kresów Wschodnich czar" w wykonaniu Aurelii Sobczak, Barbary Droździńskiej i Stanisława Górki przypomniał widowni niezwykłą atmosferę przedwojennego Lwowa i Wilna. Znani z mediów warszawscy artyści porwali głuszycką publiczność nie tylko do wspólnego śpiewu popularnych kresowych szlagierów, ale także i do tańca. Koncert był jedną z imprez w ramach projektu „Powiat Wałbrzyski Dolnośląską Stolicą Kultury 2016” i został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Wszystkim głuszyckim seniorom niegasnącej pogody ducha, zdrowia oraz pełnej energii i sił witalnych pięknej jesieni życia życzył burmistrz Roman Głód, który zaprosił obecnych na słodki poczęstunek przygotowany przez restaurację „Stara Piekarnia” z Głuszycy. Serdeczne życzenia seniorom przekazały także wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wałbrzyskiego Grażyna Owczarek oraz prezes zarządu głuszyckiego koła Polskiego Związku Niewidomych Bogumiła Kochanek.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group