Sobota, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5888
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Góra śmieci przy Mauzoleum

Poniedziałek, 24 listopada 2025, 13:26
Aktualizacja: 13:27
Autor: MZUK Wałbrzych
Wałbrzych: Góra śmieci przy Mauzoleum
Fot. MZUK Wałbrzych
Cały bus śmieci wywieziony spod mauzoleum!

Pracownicy MZUK sprzątali nielegalne wysypisko śmieci przy mauzoleum w Wałbrzychu. Efekt? Pełny bus odpadów – worki z plastikiem, papierem, opakowaniami, a także części samochodowe i plastikowe bańki z płynami eksploatacyjnymi!

Odpady komunalne i odpady niebezpieczne mają swoje miejsce:

- Odpady komunalne (papier, plastik, opakowania) – w pojemnikach przy Waszych domach, firmach.
- Odpady niebezpieczne (płyny eksploatacyjne, części samochodowe) – w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).
- Zużyte części samochodowe – u mechanika lub w wyznaczonych punktach zbiórki.

Nielegalne wysypiska to dodatkowe koszty, które ponoszą wszyscy mieszkańcy Wałbrzycha. Środki, które mogłyby być przeznaczone na utrzymanie porządku i dbanie o miasto, musimy wykorzystywać na likwidację dzikich śmietnisk.

Wylewające się płyny samochodowe zanieczyszczają glebę i wodę. To nie tylko nieodpowiedzialne – to przestępstwo przeciwko środowisku! Apelujemy o odpowiedzialność!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
9
27%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
11
33%
Złości
12
36%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2026 Highlander's Group