Czytających: 7623

REGION: Górnicy pokonali młodzież ze Śląska

Niedziela, 22 lipca 2012, 16:02
Aktualizacja: 20:51
W Świdnicy II–ligowy Górnik Wałbrzych zmierzył się z zespołem Młodej Ekstraklasy Śląska Wrocław. Wygrali biało–niebiescy 1–0.

Trener Robert Bubnowicz nie wystawił w tym meczu piłkarzy, którzy niedawno wrócili z hiszpańskiej Cordoby, gdzie reprezentowali PWSZ Wałbrzych w turnieju akademickim. Dlatego też szansę zaprezentowania się dostali pozostali zawodnicy.

Mecz nie był porywającym widowiskiem. Wałbrzyszanie mieli dość znaczącą przewagę, ale nasi byli na bakier ze skutecznością. W pierwszej odsłonie zawodnicy z Wałbrzycha starali się zdobyć gola głównie uderzeniami z dystansu, ale ta sztuka się im nie udała. Młody zespół z Wrocławia atakował sporadycznie i do przerwy było 0-0. W drugich 45 minutach obraz gry niewiele uległ zmianie. W 55. minucie wreszcie gola zdobył Górnik, a na listę strzelców wpisał się Orłowski. Później wałbrzyszanie mogli pokusić się jeszcze o co najmniej dwa gole, lecz rezultat się już nie zmienił.

Górnik Wałbrzych - Śląsk Wrocław (Młoda Ekstraklasa) 1-0 (0-0)

Górnik: Jaroszewski –Kłak, Wepa, Zawadzki, Orzech - Matuszak, Fojna, Chajewski, Radziemski - Orłowski, Moszyk oraz Jarosiński, Spaczyński, Matysek, Zinke, Zieliński, Polak.