Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 2989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Europa: Górnicy we Freibergu

Środa, 3 lipca 2019, 14:12
Aktualizacja: 14:16
Autor: red
Wałbrzych/Europa: Górnicy we Freibergu
Fot. użyczone
W miniony weekend odbyła się 34. Parada Górnicza we Freibergu k. Drezna. Jest to coroczne święto, na które zapraszane są władze Wałbrzycha, Wałbrzyskie Stowarzyszenia Górnicze oraz przedstawiciele Starej Kopalni w Wałbrzychu.

W tym roku przypada 20-lecie partnerstwa miast Wałbrzycha i Freiberga, które łączą długoletnie tradycje górnicze. Jedną z takich tradycji jest Parada Górnicza we Freibergu, w której co roku uczestniczy delegacja z naszego miasta. W dniu poprzedzającym paradę goście z Wałbrzycha mieli okazję zwiedzić Kopalnię Srebra "Reiche Zeche".

Zwieńczeniem kilkudniowego wydarzenia było nabożeństwo w katedrze św. Marii i górnicza parada ulicami Freiberga. Uroczystości wzbogacały liczne koncerty, punkty z regionalnymi produktami i rękodziełem.

Warto wspomnieć że, przewodnicząca Komisji Miast Partnerskich Wałbrzych – Freiberg Renate Schönborn została w tym roku uhonorowana tytułem „Zasłużony dla Miasta Wałbrzych” za ogromny wkład i zaangażowanie w rozwój tej współpracy.

W ramach partnerstwa obu miast górnicy z Freiberga biorą udział w Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka w Wałbrzychu, z kolei górnicy wałbrzyscy uczestniczą w czerwcowych Paradach Górniczych, a delegacja z Wałbrzycha była kilkukrotnie obecna podczas Weekendu Miast Partnerskich we Freibergu.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group