Czytających: 4381

Wałbrzych: Górnicy wygrywają drugi sparing

Niedziela, 12 lipca 2009, 10:42
Aktualizacja: 10:51
Tym razem biało–niebieskim nie straszny był II–ligowiec Ślęza Wrocław. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Górnika. Dwie bramki dla naszego zespolu w pierwszych 45 minutach zdobył Wojtarowicz, a jedno trafienie dołożył Janik.

Wałbrzyszanie do przerwy prowadzili 3:0. Pierwszego gola w 11 minucie zdobył dla naszego zespołu Marek Wojtarowicz podcinając piłkę nad wychodzącym bramkarzem Ślęzy. 6 minut później było już 2:0 dla naszych, a strzelcem bramki okazał się niezawodny Dominik Janik. Na 3:0 wynik podwyższył ponownie Marek Wojtarowicz uderzając prawą nogą w krótki róg bramki piłkę wrzuconą z rzutu wolnego przez Marcina Morawskiego. Na początku drugiej części gry Ślęza zdobyła honorowego gola, a jej strzelcem okazał się Zbigniew Wójcik, ale tylko na tyle stać było tego dnia zawodników z Wrocławia. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodarzy.

Ponownie w zespole biało-niebieskich szansę wykazania się otrzymała trójka zawodników. Michał Łaski zagrał całe spotkanie i choć popełnił kilka błędów w obronie zaliczył udany występ. Dobre wrażenie zrobili także w pierwszej części gry Damian Olejnik oraz w drugiej połowie Daniel Sygnatowicz. Być może już niebawem trio zasili kadrę Górnika.

Następny sparing już w najbliższą środę. W Świdnicy Górnik podejmował będzie grających w Młodej Ekstraklasie zawodników Śląska Wrocław.

Górnik Wałbrzych – Ślęza Wrocław 3:1 (3:0)
Górnik (I): Jaroszewski, D. Michalak, Łaski, Przerywacz, Majka, Sygnatowicz, Wojtarowicz, Wepa, Morawski, Rytko, Janik.
Górnik (II): Wodzyński, Wojtarowicz (65 D. Michalak), Łaski, Gromniak, Smoczyk, Starczukowski, Zazulak, Ciołek, Olejnik, Konarski, Tobiasz.