Czytających: 5106

Częstochowa: Górnik odpadł z Pucharu Polski

Niedziela, 14 lipca 2013, 10:49
Aktualizacja: 10:49
Tegoroczna przygoda z rozgrywkami Pucharu Polski nie trwała zbyt długo dla piłkarzy wałbrzyskiego Górnika. Biało–niebiescy przegrali w Częstochowie ze Skrą 1–2 i odpadli z rozgrywek.

Skra wyszła na prowadzenie w 16. minucie, kiedy Jaroszewskiego pokonał Chmiest skutecznie wykonując rzut karny. Wałbrzyszanie jednak nie załamali się takim obrotem spraw i jeszcze przed końcem pierwszej odsłony wyrównali stan pojedynku. Skutecznością, zresztą nie pierwszy raz, zaimponował Dariusz Michalak.

W drugiej połowie mecz nadal miał bardzo wyrównany charakter. Obie ekipy stworzyły sobie co najmniej po kilka dogodnych okazji do zdobycia goli, lecz żadnej z nich nie wykorzystały. Na boisku było sporo walki i ostrych zagrań. Sędzia musiał reagować na takie zachowanie piłkarzy i ukarał Sawickiego z Górnika i Sobalę ze Skry czerwonymi kartkami. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem i do wyłonienia zespołu, który awansuje dalej, potrzebna będzie dogrywka, wtedy Skra zadała decydujący cios. Bik sprytnie zachował się w polu karnym Górnika i zdobył gola, który oznacza awans Skry.

Skra II Częstochowa - Górnik Wałbrzych 2-1 (1-1)

Górnik: Jaroszewski – Wojtarowicz, Orzech, D. Michalak, Wepa – Szuba, Sawicki, G.Michalak, Moszyk (75’ Rytko) - Folc, Zinke.