Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 3326
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Goście zza wschodniej granicy w PWSZ AS

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 14 października 2010, 13:11
Aktualizacja: 13:12
Autor: red
Yauheni Malisheuski i Aliaksandr Savitski, to studenci kierunku pedagogika na Uniwersytecie Państwowym im. Janki Kupały w Grodnie. Do Wałbrzycha przyjechali w ramach umowy o współpracy pomiędzy białoruskim uniwersytetem a PWSZ AS w Wałbrzychu.

Yauheni i Aliaksandr uczestniczą w zajęciach wraz ze studentami pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej wałbrzyskiej uczelni. Goście zza wschodniej granicy będą mogli wziąć udział w kursach i wszelkich inicjatywach oferowanych przez Biuro Karier. Będą także mogli włączyć się w działalność studenckich kół naukowych. Młodzi Białorusini chcą nawiązać kontakt z wałbrzyskimi studentami i poznać polską kulturę.

- Wałbrzych jest bardzo pięknym miastem. Przede wszystkim macie wspaniały budynek uczelni. Taki wyjazd to doskonała okazja, by poszerzyć horyzonty, doskonalić umiejętności – mówią studenci grodzieńskiego uniwersytetu.

Yauheni i Aliaksandr mieszkają w pokojach gościnnych w budynku przy ul. P. Skargi i otrzymują comiesięczne stypendium. W Wałbrzychu będą do 28.01.2011 roku.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Józek 15-10-2010 9:32
Skoro wielu rozsądnych młodych ludzi z okolic Wałbrzycha nie ma ochoty na podjęcie tzw. studiów na wałbrzyskiej tzw uczelni, to ta chwyta niezorientowanych za wschodniej granicy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group