Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4448
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gramy dla Rysia

Wtorek, 10 maja 2022, 10:31
Aktualizacja: 12:02
Autor: red
Wałbrzych: Gramy dla Rysia
Fot. użyczone
To będzie wyjątkowy koncert, bo to wydarzenie ma pomóc małemu zespołowiczowi, Rysowi Bujnowskiemu. Na scenie zaprezentują się wszystkie grupy zespołowe. Każdy chce pomóc. Uczestnicząc w tym wydarzeniu także możecie pomóc. Wystarczy wrzucić pieniądze do puszek w czasie koncertu czy wylicytować fanty przygotowane specjalnie na tę okazję. Koncert „Siła zespołu – gramy dla Rysia!” zaplanowano 14 maja o godzinie 17.oo na scenie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Starej Kopalni.

Na to wydarzenie zespół czeka od dawna. Na scenie zaprezentują się wszystkie grupy Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych. Przygotowano tańce i śpiewy z różnych regionów.

To jednak tylko pretekst do tego by pomóc Rysiowi Bujnowskiemu, któremu po urodzeniu lekarze dawali tylko jeden procent szans na przeżycie.

Rysiu cierpi na wiele chorób, w tym musi się zmagać z dwoma wadami serca czy torbielami w głowie. Chłopiec od urodzenia jest pacjentem Centrum Zdrowia i Dziecka w Warszawie. Po półtora roku leczenia lekarze orzekli jednak, że nie są w stanie zdiagnozować przyczyn problemów Rysia i wypisali go do domu. Wówczas bliscy rozpoczęli na własną rękę poszukiwania specjalistów, terapeutów, rehabilitantów i dietetyków. Do wielu udało się dotrzeć. Rodzice z miesiąca na miesiąc widzą postępy. Terapie są jednak kosztowne i to na nie potrzeba pieniędzy.

Koncert nie jest biletowany, ale w czasie wydarzenia pod egidą fundacji „Słoneczko”, pod opieką, której jest chłopiec będzie prowadzona kwesta i zbiórka do puszek. Liczy się każda złotówka.

Pojawi się także specjalne stoisko, na którym przygotowane zostaną fanty do licytacji. Dochód z ich sprzedaży wesprze Rysia. Wylicytować będzie można koszulki, pamiątki ZPiT „Wałbrzych” czy chociażby książki Katarzyny Grocholi z autografem.

Wszystkich przyjaciół ZPiT „Wałbrzych” i mieszkańców Aglomeracji Wałbrzyskiej serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się 14 maja o godzinie 17.oo na scenie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Starej Kopalni.

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group