Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3314
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Groził matce śmiercią

Poniedziałek, 5 października 2020, 9:30
Aktualizacja: Wtorek, 6 października 2020, 8:04
Autor: red
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Groził matce śmiercią
Fot. KMP Wałbrzych
W ostatnich dniach trzech złodziei wpadło w ręce policjantów z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Wśród nich był 16–latek, któremu policjanci z Boguszowa–Gorc udowodnili również posiadanie narkotyków oraz wymuszenie rozbójnicze na własnej matce.

W środowy wieczór policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu udali się na ul. Konopnickiej w Wałbrzychu, gdzie przebywał 32-latek odpowiedzialny za dokonanie w ostatnim czasie kradzieży na tej ulicy. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i w toku wykonanych czynności procesowych udowodnili mu, że w okresie od 16 do 24 września tego roku w krótkich odstępach czasu wykradł łącznie 30 sztuk łapek na muchy, 14 sztuk doniczek na kwiaty oraz plastykowy koszyk, powodując straty w kwocie blisko 750 złotych na rzecz właściciela jednego ze sklepów.

Tego samego dnia późnym wieczorem funkcjonariusze zatrzymali na ul. 1 maja na Sobięcinie 19-latka. Mundurowi wcześniej ustalili, że mężczyzna 19 września tego roku wykorzystał nieuwagę 15-letniego wałbrzyszanina bawiącego się na podwórku przy ul. Kani i ukradł mu rower o wartości 1300 złotych.

Trzeci ze sprawców wpadł na gorącym uczynku - w ręce tym razem funkcjonariuszy z Boguszowa-Gorc – w czwartkową noc, po tym jak dokonał włamania do jednego z pomieszczeń na strychu budynku znajdującego się przy ul. Sienkiewicza w tej miejscowości. Okazało się, że złodziej to 16-latek, a utracone mienie o łącznej wartości 2,5 tysiąca złotych to elektronarzędzia, które policjanci ostatecznie odzyskali. W toku wykonanych dalszych czynności procesowych z nieletnim, funkcjonariusze udowodnili mu dokonanie dwóch innych podobnych czynów karalnych, a także posiadanie narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany oraz wyłudzenie na początku sierpnia od własnej matki - poprzez przemoc i groźby pozbawienia życia - 20 złotych.

Wszyscy sprawcy przyznali się do popełnionych czynów i złożyli wyjaśnienia. 32 oraz 19-latkowi za kradzieże grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. O losie 16-latka zadecyduje natomiast sąd rodzinny. Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Twoja reakcja na artykuł?

1
13%
Cieszy
2
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
25%
Smuci
1
13%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group