Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2612
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gwiazdkowa Niespodzianka dla najmłodszych

Sobota, 24 grudnia 2016, 14:34
Aktualizacja: 15:27
Autor: red
Wałbrzych: Gwiazdkowa Niespodzianka dla najmłodszych
Fot. użyczone
W Starej Kopalni odbyła się Gwiazdkowa Niespodzianka, gdzie dzieci m.in. z domów dziecka otrzymały paczki świąteczne.

Akcja była częścią światowego przedsięwzięcia pod nazwą Operation Christmas Child prowadzonego przez organizację Samaritan Purse. Współorganizatorami byli Kościół Zielonoświątkowy w Wałbrzychu, Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne oraz Stara Kopalnia.

Na początku Małgorzata Rykowska przywitała wszystkich zgromadzonych gości. Następnie głos zabrał pastor Kościoła Zielonoświątkowego w Wałbrzychu Roman Bortkiewicz. Nawiązując do Świąt Bożego Narodzenia powiedział:
- Święta, które się zbliżają, są świętami miłości, są świętami, w których przebaczamy, są świętami, w których następuje pojednanie człowieka z człowiekiem. Obchodzimy pamiątkę narodzin Pana Jezusa, który został nam darowany przez swojego Ojca w niebie. W Ewangelii św. Jana czytamy, że Bóg tak umiłował
świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy kto w niego uwierzy nie zginął, ale miał żywot wieczny. Stąd właśnie święta darów. Bóg tak umiłował człowieka, że postanowił dać swojego jedynego Syna po to, by ratować świat, po to, by przekazać miłość. Dzisiaj dotknięci Bożą miłością chcemy tę miłość
przekazywać. Pan Jezus jako nauczyciel jest autorem mądrych słów: Nie oddawaj złem za zło, ale zło dobrem zwyciężaj. Jakże praktyczna rada, która gdyby została wprowadzona w życie ułatwiłaby nasze relacje. Możemy złamać czyjeś serce, możemy dotknąć kogoś dając mu dobro, mimo iż ta druga osoba była dla nas przykra. Pan Jezus powiedział również: Co byście chcieli aby ludzi wam czynili, to wy im czyńcie. W modlitwie Ojcze nasz modlimy się, by Bóg nam odpuścił nasze grzechy jak my odpuszczamy naszym winowajcom. Dlaczego Pan Jezus odniósł sukces? Pan Jezus dokonał zwycięstwa, bo nie pozwolił na to, by zło zmieniło Jego, ale On zło zamieniał w dobro. Naszym priorytetem jest: obdarować, przekazać miłość, czynić pokój, czynić dobro, bo to przekazał nam Jezus.

Śpiewane były tradycyjne polskie kolędy: Bóg się rodzi, Dzisiaj w Betlejem, O gwiazdo betlejemska, Cicha noc. W przerwie między nimi młodzi goście mogli zapoznać się z historią Chrystusa, która była wyświetlana na ekranie.

Po wspólnym odmówieniu modlitwy Ojcze Nasz rozdano dzieciom paczki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group