Czytających: 9602

Boguszów-Gorce: Halowe zmagania

Sobota, 27 lutego 2016, 13:06
Aktualizacja: 13:07
400 zawodników z terenu Dolnego Śląska zmierzyło swoje siły w VI Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Firmy Textim organizowanym przez Szkółkę Piłkarską „Szczyt” Boguszów–Gorce.

W turnieju wzięło udział łącznie 39 drużyn z następujących klubów piłkarskich: Orlik Kłodzko, „Pogoń” Wleń, „Pogoń” Pieszyce, Lechia Dzierżoniów oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Dzierżoniowie, KS „Zdrój” Jedlina – Zdrój, Gwarek Wałbrzych, Victoria Świebodzice, AZS PWSZ Wałbrzych, „Baszta” Wałbrzych, „Górnik” Wałbrzych, MKS Szczawno – Zdrój, „Victoria” Wałbrzych, „Sudety” Dziećmorowice, „Bielawianka” Bielawa, „Włókniarz” Głuszyca, „Olimpijczyk” Wałbrzych, Zagłębie Wałbrzych oraz gospodarze SP „Szczyt” Boguszów-Gorce.

Turniej został rozegrany w pięciu kategoriach wiekowych. W pierwszej kolejności zmierzyło się 8 drużyn trampkarzy. Zwycięstwo w tej kategorii zdobyła „Victoria” Świebodzice. W drugim dniu turnieju w szranki stanęło 7 zespołów młodzików. Tu najokazalszy puchar trafił do „Pogoni” Pieszyce. Kolejnego dnia rywalizowało 8 drużyn Młodzika Młodszego. W tej kategorii wiekowej 1. miejsce zajęła drużyna dziewcząt z Bielawianki Bielawa. Następnego dnia konkurowało 8 zespołów Żaków, gdzie najlepszą drużyną okazała się „Victoria” Wałbrzych. Ostatniego dnia rywalizowały drużyny w kategorii Żak Młodszy – w tej kategorii wszystkie drużyny wygrywały.

Drużyny, które znalazły się na podium otrzymały pamiątkowe puchary oraz upominki od sponsorów. Nagrodzeni zostali również zawodnicy w kategoriach: najlepszy bramkarz, najlepszy zawodnik, najlepszy strzelec. Specjalny puchar Dyrektora Gimnazjum Nr 1 został przekazany najmłodszemu uczestnikowi turnieju – 6 letniemu zawodnikowi „Szczytu” Boguszów – Gorce Patrykowi Puziakowi.